MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


KURIOZITY

KURIOZITY

Jana Částková, D-club

KOSTROMANIE
Atraktivní design, tisk jednotlivých motivů, bižuterie, ba i šperk v podobě stylizovaných lidských lebek a kostí je dnes možné spatřit na každém kroku. Ty jsou inspirací pro módní představy zejména mladých lidí, a nejedná se jen o konkrétní skupinu. Lebky je možné vidět i na dětských, dokonce i miminkovských oblečcích či doplňcích. Někdy se jedná o vtipné vyjádření, o výstřednost, jindy je to symbolika a vyznání životního postoje. Morbidní symboly nejsou nic hezkého, hra s nimi je patrně lákavá a také obchodně úspěšná. Jsou mementem? Čert přece nikdy nespí.

NEŠŤASTNÝ PAPOUŠEK
Může to být skvělý divadelní kostým, může to být legrace, ale také móda nebo jen performance, která je v současnosti jednou z mnoha forem výtvarného umění. V každém případě model vyniká skladbou pestrých a nápadných barev, využil přednosti řemeslné práce v háčkovaných, síťovaných kalhotách či návlecích, ale i na peříčkách a křídlech. Přes všechnu tu nádheru má „ptáček“ zoufalý výraz ve tváři a snad se i stydí –ukrytý v houštině.

NOVODOBÉ BRNĚNÍ
Róba sestavená s tisíců kovových plíšků letmo připomíná tvorbu významného oděvního návrháře Paca Rabana. Jeho „kovové“ modely slavily velké úspěchy v 70. a 80. letech minulého století. Tento je však od neméně slavného tvůrce Emanuela Ungara, který použil důmyslné vrstvení plíšků připomínající opeření ptáka. Odrazovými ploškami a hrou se světlem a zrcadlením okolí získal novou dimenzi v oděvním designu. Obejmout vřele takto oděnou dámu se však z bezpečnostních důvodů nedoporučuje – už z dálky hlásá, že je nepřístupná a nedotknutelná.

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk