MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


MLADÁ MÓDA JE ŠTÍHLÁ

MLADÁ MÓDA JE ŠTÍHLÁ

Jana Částková, D-club

Navzdory tomu, že se nedávno prodal jeden z nejdražších obrazů od vnuka Zikmunda Freuda s námětem aktu nezřízeně tlusté dámy, je současný ideál krásy na úplně opačném pólu. Štíhlé až hubené postavy jsou ideální pro předvádění modelů, a tak je upřednostňují všichni módní tvůrci, a navíc pro zvýšení efektu protáhlé linie oblékají hodně vysoké modelky. Štíhlost a s tím související zdravá výživa plus sportovní vyžití jsou často zapsány i do stránek životního stylu současné mladé populace, ale koneckonců i té v lepších letech. Někdo má to štěstí, že je vybaven příznivou genetikou, jiný se nadře a zapře sám sebe, někdo se dopracuje k psychickým poruchám. Efekt je jasný: ani deko navíc.
Současná štíhlá móda není dána jen dobovým ideálem, ale i možnostmi novodobých textilií, které jsou jako stvořené pro podporu štíhlé linie. Jde především o elastický komponent ve tkaninách či pleteninách. Začíná to u prádla, které jemnou vrstvou obepne postavu, pokračuje nejrůznějšími body, tričky a halenkami či košilí. Současné velmi úzké kalhoty, legíny, útlá sáčka i subtilní bundičky a svetříky jsou tím pádem i velmi sexy. Také pánská móda koketuje se štíhlostí – saka pak často vypadají jakoby o půl čísla menší a kalhoty mívají cigaretový charakter. Elastické vlákno umožňuje volnost pohybu a luxus při nošení i údržbě. Avšak aby té štíhlosti nebylo příliš, na to pamatují módní tendence a nabízejí novodobé vrstvení, efekt objemu bez tíže i aranžované střihové kreace. Je to opět hra nové syntetiky, která výborně pracuje s vizuálním objemem a zateplovacím efektem.
V každém případě je štíhlost mladistvá a slušivá. Nesmí ale přesáhnout zdravím vymezené mantinely. Je to ožehavé téma, které hýbá světovým tiskem. Manekýnky, které mají s index pod míru, nesmějí v některých zemích předvádět oděvy. Módní oblečení sluší štíhlým postavám, ale plné a přirozené tvary mají také něco do sebe!

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk