MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Bude Móda, bude, ...

Bude Móda, bude, ...

Jana Částková, D-club

OBLEČENÍ NA PODZIM-ZIMU
V rozmanitosti módního oblékání minulých sezon se těžko dá hovořit o převratných změnách. Minimální styl se sice neprosadil naplno, ale zlehčení volánové sezony tu je, zatímco spolu žijí někdy i ve stejném modelu. Protože je zde velká chuť na soupravy nejen dvou, tří, ale i více kusů, podle nálady vlastní i počasí a podle příležitosti. Tak mohou spolu žít minimální, střídmé střihy a nafouknuté, dole zaoblené sukně, například v kolekci Gunex. Kalhoty se snaží vrátit do pasu, ne-li výše, a zapomenout na dlouhé období nahých bříšek, i když to se dosud úplně nepodařilo. Jsou ale většinou útlé, občas také dole zúžené, nahoře plné záševků. Délka sukní, případně šatů závisí také na výšce bot, tedy hlavně holínek. Vzorování je časté, ale oblíbeny jsou hlavně aplikace a potisky, které i do zimní módy přenášejí atmosféru T-shirt, ať už s dlouhými nebo krátkými rukávy. Tak to navrhuje například mladá stylistka Arianna Birunzio – „AB“ s krásně řešenými portréty, například Audrey Hepburnové. Mladým byl dán velký prostor jak na veletrzích, tak v rámci přehlídek „Next generation“ Italské národní módní komory. Je třeba kvitovat s uznáním, že zde už nebyla snaha šokovat: modely byly osobité, ale nositelné: například zajímavě zpracované sako v kolekci Archivio Privato. Vysoká móda si samozřejmě hodně zahrávala se společenským oblečením, o kterém bude příležitost promluvit si později. Oblečení pro příští Podzim–Zimu je barevně poměrně klidné – invaze černé se nekonala, je jí sice hodně, ale je různě oživená. A houfně se objevují předzvuky toho, co nám veletrhy materiálu – Milano Unica – předpovídají. Na Jaro–Léto 2009 materiály stínované šedé a hnědé, mezi nimi lehká růžová s občasným rozsvícením okru.

KABELKY
Velká éra kabelek pokračuje. Byly už na řadě veletrhů ve spojení s výrobci oblečení, a hlavně se ukázaly na milánském veletrhu MIPEL s půltisícem vystavovatelů. Jak definovat nove kabelky? Jsou rozšafné, střední velikosti, ale s možností roztáhnout raqseni, uvolnit pásky a získat další úložné prostory. Mají také spoustu kapsiček a zipů, prostě jsou dobré hospodyňky, i když elegance jim zaručeně neschází. Cvočky jsou méně časté, mají spíše čtvercové, kovové rozpojky, na kterých sedí držadla a pásky. Třpyt je důležitý, ať už je to jen lesk na hadinách, nebo flitrem poseté povrchy. Reliéf je každopádně důležitý – nové, víc než nové skvrnité efekty. Často jsou kabelky mnohobarevné a multimateriálové, ze dvou, ale i tří komponentů. Důležitá sekce veletrhu Travel ukazuje význam, který má po celém světě nový turismus. Kufry na kolečkách a tašky jsou seskupené do dvou, tří i sedmi forem a velikostí (Silvia Pelleteria)… Že by byly určeny pro tak početné rodiny? Spíše jsou používány při nesčetných zájezdech, krátkých i delších, pracovních i za zábavou. Mají společnou barvu, dnes často sytou, aby člověk svůj kufr snadněji poznal. Nové verze jsou různě vzorované, materiály jsou potištěné například květinovým vzorem.

OBUV
I boty se plně zařadily do módních veletrhů, ale jejich hlavním svátkem je MICAM, milánský veletrh. 1665 vystavovatelů, z nichž je třetina jiných než italských. Boty jsou jen doplňkem? Ale jak důležitým a navíc stále vynalézavějším. Mnoho pozornosti je věnováno podpatku, který je často plný fantazie. Nic není vyloučeno: podpatky jako šavle, materiál titan či ocel, bytelné, ale vysoké, případně různě profilované a plné podpatky z nejrůznějších materiálů a v rozličných formách. A nově také podpatky, které „se nekonají“: prostě se na nich chodí jako na špičkách. I špičky upustily od jakýchkoli požadavků – jediné vyloučené jsou ty přehnaně vysoké. Hitem nové sezony jsou vedle nesčetných holínek také boty kotníčkové a ještě kratší. Kotníčkovými se často nazývají ty, které končí tam, kde začíná lýtko. Ty nové končí doslova pouze u kotníku, někdy jsou sestřižené do tvaru zobáku. Je to tendence, která se dotýká nejen módní obuvi dámské, ale i pánské, dětské a sportovní. S kabelkami mají boty společnou i lásku k fantazii a barevnosti. Celá škála duhových tónů, často jsou seskupené i dva nebo tři, a to na svršku nebo podpatku, také na ozdobách; aplikacích a výšivkách. Boty se opravdu mají na co těšit.

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk