MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Jaro/léto 2008 - tendence

Jaro/léto 2008 - tendence

Michala Plačková

Pokud bychom chtěli hovořit o módních trendech, lze konstatovat, že trendy jako takové již nelze vnímat všeobecně. Stále více jsou patrné charakteristiky jednotlivých světových módních tvůrců. Ti pak od sezony k sezoně rozpracovávají vlastní témata a svůj typický styl tak, aby získali co nejširší skupinu zákazníků věrných značkovému oblečení. V nabídce cenově dostupnějších, ale i těch nejlevnějších prodejců se následně, a ve velmi krátkém čase po přehlídkách, objevují v lepším případě výrobky inspirované tvorbou významných návrhářů, v horších případech více či méně zdařilé kopie různé provenience.

Jepičí život většiny módních hitů a nových nápadů a jejich rychlá pouť z přehlídkového mola ke stánkovému prodejci ale mají i jeden pozitivní aspekt – obracejí pozornost módně uvědomělých zákaznic od laciných, nezdařilých napodobenin ke kvalitní, nápadité, nadčasové módě. Ženy se orientují v nabídce, objevují a dále rozvíjejí vlastní styl, tvoří svůj šatník a hledají nové impulzy. Předně tedy něco o šatech. Pro mladou generaci dívek, odrostlou v kalhotách, skoro novinka, pro střední generaci jsou šaty návratem k možná někdy i zapomenuté ženskosti. Objevují se ve všech žánrech. Sportovní, nátělníkové a pólo šaty z jemných a keprových úpletů, košilové šaty s typickými detaily, propínací s légou a naloženými kapsami, ramenním sedlem a límcem se stojáčkem, v délkách mini, ke kolenům i v prodloužené délce do poloviny lýtek. Žádný diktát, ale vždy čím kratší, tím mladistvější. To pak platí pro všechny modely empírového střihu, s přiléhavým živůtkem a rozšířenou sukní, nasazenou pod prsy. Nosí se jak samostatně, tak doplněné krátkými, velice jemnými, hladkými nebo krajkovými legínami pod kolena. Módní jsou proužky, puntíky, kostičky, tisky ve stylu Liberty a opět tisky se zvířecími motivy. Třetí výraznou skupinu šatů charakterizuje inspirace antikou, a to především v podobě řasení a aranžování jemných splývavých materiálů, hedvábných tkanin i úpletů s ušlechtilým leskem. Zde je patrná avizovaná elegance podtržená letními pastely, ale i klasickou bílou a černou. Délky většiny těchto modelů končí u kolen.

Další novinkou módní sezony jaro–léto 2008 jsou pláště, opět od nepokrytě mladých, sportovních a funkčních modelů po elegantní, zahalující dámské pláště. Přínosem pro jejich opětný návrat na výsluní módního dění jsou i nově vyvinuté oděvní materiály, velice lehké kvality hedvábného vzhledu, dále módní poddajné, lesklé bavlněné satény a kompaktní tkaniny s kovovým leskem, všechny většinou s nepromokavou úpravou. Tvarové řešení plášťů vychází nejen z klasických trenčkotů a baloňáků, ale evokuje i vzdálenou vzpomínku na modlu let šedesátých, zatracovaný šusťák. Přímo do deště jsou pak určeny mladistvě působící nadměrné modely s kapucí a tunelovým průvlekem v pase a v délce a futuristické kreace, oblékané přes šaty i k legínám. Jednou z podmínek doby je možnost složit plášť do kabelky, ledvinky nebo do malého batohu.

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk