MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Informace z domácího dění

Informace z domácího dění

Jana Částková, d-club

VÝSTŘELKY NA STŘELÁKU
Jedno se nedá oděvní a návrhářské (i vyšší odborné) škole z pražských Holešovic upřít: její vtipné nápady na kulisy, názvy a koncepce přehlídek. Jeden z ročníků předvedl své závěrečné práce módní přehlídkou na Střeleckém ostrově v Praze v improvizovaném, téměř přírodním prostředí uprostřed velkoměsta, pod názvem VÝSTŘELKY NA STŘELÁKU. Otevřel si tak dveře pro nejrůznější úlety, které studenti tak rádi a dobře vytvářejí po dobu studií, kdy jejich práce jsou opravdu tvůrčí, nesešněrované mantinely komerce.
Přehlídka se nesla v duchu volnosti, na pódiu se procházeli i psíci různých ras a typů, „manekýnky“ si nedělaly těžkou hlavu, když náhodou zakoply o uvolněný koberec.
Ale my jsme se byli hlavně podívat, jak se studentům pod vedením Mgr. Turečkové dařilo profesně. Nebyli jsme zklamáni, modely byly koncipovány v náročných střihových kompozicích, které kopírovaly postavu, bylo k vidění mnoho nových tvarových nápadů i funkčních detailů. A co bylo velmi pozitivní – byly zhotoveny z materiálů domácí výroby, tedy toho zlomku někdejší textilácké slávy – a za to je třeba vzdát škole velký dík.

TAM NA SEVERU
je Technická univerzita, konkrétně v Liberci, a už dávno není jen technická. Má katedru textilního designu, oděvu a šperku a dělají tam moc hezké umění. Školní rok vyvrcholil výstavou v galerii v Jablonci nad Nisou, kde byly instalovány studentské práce všech uměleckých kateder a také spousta nápadů – náhrdelník z plastových barevných brček nebo skleněných kapiček, ložní souprava s originálním autorským tiskem, realizované návrhy oděvů pro sport i do společnosti. Byli jsme také při některých obhajobách bakalářských prací. Důvtipná byla „reklamní kampaň“ pro a. s. Fezko, která se zabývá výrobou autopotahů, a tyto ryze neoděvní materiály byly zpracovány do řady futuristických modelů, takže práce měla tři polohy – vytvořené dezény a konstrukce, zpracované tkaniny a pleteniny do oděvů a jako vrchol kalendář pro reprezentační účely firmy s fotokolážemi modelů. Nebo kolekce variabilního dámského ošacení, které vycházelo z indických duchovních inspirací vrstvení. Nebyl to zase jen konečný oděv, ale návrh a realizace digitálního tisku, kombinace materiálů, logo autorky – působivé, hezké a s myšlenkou, která se ostatně odrazila i v potisku, kdy dezén obsahoval útržky textů.
Škola má možnost využít mnoho technologií, a to se pozitivně odráží právě ve studentských pracích. Je tu možnost experimentovat s různými technikami a technologiemi. Je tu možnost plně rozvinout tvůrčí talent a nadšení.
Popřejme čerstvým absolventům do profesního života, aby brzy našli pro své kreativní schopnosti široké uplatnění.

SYNTHESIA, a. s., a její ZÁKAZNICKÉ DNY
Synthesia je chemická společnost se sídlem v Pardubicích, která mimo jiné vyrábí pro textilní průmysl barviva, barevné pigmenty a další pomocné a úpravárenské prostředky.
Zákaznické dny akciové společnosti SYNTHESIA mají letitou tradici a všichni zainteresovaní se těší na společně strávený čas.
Bývají každý rok na jaře, místa se střídají. Tentokrát přijeli chemici i textiláci do Kutné Hory. V přednáškovém maratonu se objevily novinky z oblasti barviv, barev, barvení a tisků, povídalo se i o nových normách Evropské unie a nechyběly ani informace o módních barvách a trendech ve výhledu do roku 2008.
Byla tu také představena nová barevnice módních odstínů pro rok 2008, která se kolektivu společnosti Synthesia vskutku povedla. Na zákaznických dnech se časem nemrhá – veškerý prostor je věnován diskusím, předávání zkušeností a konzultacím. Ale přece jenom – najde se i čas pro kulturně historické poznávání. Tajemné kutnohorské středověké doly na stříbro přímo lákaly k exkurzi. Velké uvolnění nastalo, když si účastníci setkání oblékli výstroj nezbytnou ke sfárání do hlubin země. Byli tam všichni za šašky. Ale i kvůli těmto milým osvěžením mají aktivitu pardubických chemiků všichni rádi.
O mnoho akcí se koncem roku postaraly odborné vyšší, střední a vysoké školy, které se zabývají textilní a oděvní tvorbou. Náročný školní rok vyvrcholil řadou přehlídek, výstav, předvedením ročníkových, klausurních i závěrečných prací.

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk