MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Tentokrát o kožešinách

Tentokrát o kožešinách

Jar-Hor

Je horko? Mysleme na zimu a radost z kožešin. A navíc nové klimatické změny a nápady módních domů napomáhají tomu, aby tento „zimní“ materiál zcela odpovídal našemu novému myšlení. Bylo to první oblečení lidí, později privilegium těch nejbohatších, a hlavně potvrzení jejich schopnosti zaplatit si to a pro ženu být dámou. Vedle myšlenkové revoluce „kožešina rovná se bohatí a dáma“ a zároveň animalistických protestů proti vybíjení zvířat (což mohla byt zčásti pravda, ale zaručeně se to nevztahuje na králičí chovy) se najednou docela změnil směr vývoje a hlavně uvažování v teto oblasti.

Původ takzvaných ekologických kožešin vychází z petroleje, kožešiny už zdaleka nejsou privilegiem bohatých, natož starších dam. Už před léty se začaly uplatňovat i v pánském oblečení a nyní jsou samozřejmou součástí také mladé módy.

Spojení italské, dávno ověřené výroby, založené jak na vydělávání kožešin (dokonce je sem posílali až z Kanady, jen pro jejich zpracování!) tu tak na módní tvořivosti vznikl docela nový způsob pojímání kožešiny. Lehká, přizpůsobivá, límce, manžety, obruby, možná i volánky; pletené a různě sešité kožešinové „nitě“, jak to geniálně uvedl Grivest. Zároveň konec dávného tabu – že kožešiny se nesmějí kombinovat a spojovat, natož barvit či tisknout – například činčilové pruhy na králíku nebo i na lišce, nejen černobílé, ale i odstíny do béžova. To vše vytvořilo zcela nové prostory pro oblečení, které je zároveň módní i účelné. Kožešina se tak nejen vrátila do módního světa, a to i mladé módy, ale prodrala se i do… letního období. Džíny, krátké tričko, nebo i bez, a hlavně kožešinové bolerko pro letni diskotéku navrhuje italský Antithesis – Fabio Gavazzi. Stejná mladá dívenka si oblékne chlupatou bundu s kapucí ze stejné kolekce, předvedenou na italském veletrhu MI-FUR.

Kdo korunuje kožešinovou módu… jsou chlupaté kabelky. S těmi už před několika lety přišla italská Paola de Longo a vystavila je na brněnském veletrhu KABO. Móda a láska k nim přetrvává a pokračuje dál: stačí vidět kolekci „Coco“ fi rmy CAMOMILLA: kabelky se honosí královskou korunou. Dnes už se svět nebojí kožešin. Naopak: milujeme je.

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk