MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Bude Móda, bude, ...

Bude Móda, bude, ...

Jar-Hor

Bude Móda, bude, ... říká LINEAPELLE
Salon LINEAPELLE v italské Boloni je největším světovým veletrhem, který se točí okolo usní, kůže, jejích stylistických trendů i barevnosti, jejího použití a dalšího vývoje. Jsou zde rozsáhlé výstavní oblasti s unikátním výběrem nových materiálů z kolekcí tisíce vystavovatelů, kterým už předem Lineapelle dodala podněty stylu a barev a budoucího stylistického použití, jakož i ornamentu. Není divu, že zájem je každoročně velký a na zhlédnutí trendové výstavy stojí fronta zájemců. Pomáhá i přítomnost spousty návrhářských ateliérů (kam smí vstoupit jen klient!), takže boloňský veletrh je cílem celé světové kožařské elity. Dalším kladem boloňského zájezdu pro profesionály je veletrh SIMAC na stejném výstavišti, který ukazuje vývoj techniky v tomto oboru od koželužského zpracování po výrobu. Není jen současný, má dokonce delší trvání, protože sami vystavovatelé se tak informují. A pro specializované školy z celé Evropy je to příležitost k nahlédnutí nejen do světa módy, ale i zjištění, kde, jak a proč vzniká, jak a kde se vyrábí a prodává. A účelně se do něj zařadit.

Bude Móda, bude, ... BOTY
Jaké boty nám slibuje příští sezona? Naštěstí hlavně pohodlné, což se občas nestávalo. Kdo miluje špičky, může pokračovat v lásce k nim, i když jsou trochu zkrácené a časem i zakulacené. Kdo miluje vysoké jehlové podpatky, se ještě najde v současné móde, i když ta nyní tíhne k rozumnějším formám a hlavně dvojím podešvím, respektive k verzi dřeváčkového podpatku. Ten je zajímavý také tím, ze se často z profi lu ukazuje mnohem útlejší, skoro aerodynamický, než ,,rozumné“ podpatky, už od loňska pozvolna uvedené (viz kolekce CRAZY FROG). Zimní období ovšem vyžaduje holínky, které jsou dnes často několikabarevné a různě zdobené. Ani ony už nepatří výlučně k zimě, protože se rády ukážou i pod minisukní. Oproti dlouhým sukním mají možnost blýsknout se tu řadou efektních aplikací. Ledaže by zde byl velký rozparek. Stejná invaze, jenže ve druhém směru, přichází od sandálků, které už se nebojí zimy. Nejenže je možné nosit je přes teplé punčocháče, respektive ponožky, jak to před skoro dvaceti lety uvedla italská návrhářka Chiara Boni. Mají také prostor uplatnění třeba pod kožichem, pro společenské události. O to módněji jsou řešené a třpytivější. A paní? Též si zahrávají s tradičními formami „derby“, „oxford“, mokasín – a s dvoubarevností, respektive použitím několika materiálů. Slavný GIORGIO FORNASIERO vede tuto klasickou fantazii, například kontrapunktem ploché a reliéfové usně, respektive různě protkaných motivů. Barvy při té fantazii mohou zůstat klidné, případně beze strachu z trochu módnějších tónů, jako jsou zelená a červená. Hlavní je ta radost z krásného modelu.

Bude Móda, bude, ... KABELKY
Ten „malý“ doplněk mody – dokáže si podržet svůj primát tvůrčích i prodejních impulzů? Přinejmenším pro příští zimu zaručeně. Pomáhá novy školní rok, prostě chu? do práce po prázdninách, a samozřejmě ještě více dárková, vánoční sezona. Kabelky mohou všechno… dalo by se říci. Mohou být male i velké, řasené, s tajemnými záševy, které je mohou doslova nafouknout, s kapsami dekorativními venku a skrytými vevnitř. Hlavně co do barev a materiálu rády spojují dva i tři od každého druhu. A to i na seriózních aktovkách pánů – a paní – manažerů. Pro příští sezonu je to jeden z leitmotivu: pánská a dámská móda se ovlivňují a prolínají. Respektive mužské profesionální nutnosti jsou ovlivněny šarmem módních motivů dámské módy, takže hranice padají. Tím novým na milánském veletrhu MIPEL, kde galanterie vládne, byly zajímavé aplikace, spony i květy, různě do reliéfů rešené usně – například nepravidelně stažené, plisé nebo štepované, se stejně nepravidelně řešeným leskem, odleskem a barevností, což podtrhuje jejich krásu. A zatímco se zde předváděly nové možnosti řasení, ornamentů a aplikací, ukázal se již na obzoru nový trend, který kabelky uklidňuje. Jejich siluety jsou inspirovány tradičními, až geometrickými formami, což nevadí uvedení velmi dekorativních materiálů a výšivek, například u SORELLE D’ITALIA. Také BRACCIALINI, odedávna symbol nových cest k módní fantazii kabelek, nyní uvádí skoro do gometrického kosočtverce postavenou kabelku. Funkční a zároveň krásné kabelky mají každopádně budoucnost…

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk