MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Veletržní putování

Veletržní putování

Jana Částková, d-club

PREMIÉRE VISION
Velkolepá nabídka oděvních textilií s širokou škálou uplatnění, velkolepá přehlídka kreativity a kvality – tak by se dal zjednodušeně charakterizovat veletrh s příznačným jménem První vize. Vysoce nastavená kritéria pro kvalitu a následný servis nepustí do řad vystavovatelů každého výrobce. Premiére Vision si svou dobrou pověst hlídá a přitahuje profesionály z celého světa k výběru materiálů pro oděvní kreace i konfekční zpracování, předkládá nekonečný zdroj inspirací a textilních nápadů, udává barevný, kvalitativní i vzorový trend pro budoucí období. Tým specialistů vybral pro jarní a letní sezonu 2008 širokou škálu barevných odstínů, která zahrnuje řadu neutrálních světlešedých, šedomodrých a šedozelených tónů včetně zabarvené bílé a neutrální béžové. Jasně červená, červenohnědá, fi alová irisu, lila, výrazně modrá, žlutá, žlutozelená i jemně zelená rozsvítí paletu barvami léta, kombinační temně šedá, hnědé a černá vyváží poměr sytosti barev a jemně melounová a akvarelové tóny zelenkavých a modrých přinesou průsvitnou lehkost. Dvě mezní polohy bylo možné sledovat i v kvalitách. Jednou z nich je nově vznikající sofi stikovaná zdobnost, která se soustředí na možnosti nové techniky a technologie a je podpořena estetickými designérskými nápady, druhá poloha se vyznačuje vysoce technickými parametry, výběrem novodobých vlákenných komponentů počínaje a fi nálními úpravami konče. Tyto textilie pak získávají nadstandardní kvalitativní užitné hodnoty a jejich vzhled je spíš nenápadný. V rovnováze je i využití přírodních a uměle vyrobených komponentů, které často najdou průsečík v promyšlených směsových kvalitách. Premiére Vision je barometrem pro módní trendy v celém oděvním sektoru, a právě tady se rodí nové módní nápady.

INDIGO
Je to samostatný veletrh s nabídkou návrhů pro tisky na textil, dnes už řadu let rozšířený o návrhy pro pletené a aplikované oděvní díly. Samotná náplň výstavy je vysoce kreativní a uměleckou záležitostí, své práce tu nabízejí ateliéry, studia, školy i specializované fi rmy z celého světa. Také tento veletrh předvádí módní trendy, které představují řadu květinových námětů od malířských kreací, přes drobné kvítkové kompozice a geometrické řazení stylizovaných květů po velkoplošné raporty fl orálních námětů. Patří sem i stylizace listů a stonků. Druhým námětem je geometrie proužků a pruhů, teček a puntíků, koleček a kruhů, připomínající náměty pop-artu 60. a 70. let. Nové je prolínání jednotlivých prvků, borcení a posun ploch, rytmus řazení jednotlivých prvků.

EXPOFIL
Další výstava v rámci veletržního projektu je věnována vlákenným komponentům a přízím. Byla určena už sezoně podzim–zima 2008/9, je to tedy vize s velkým předstihem. Tam je třeba hledat novinky budoucnosti. Chemické fi rmy zabývající se výrobou vláken nabízejí high-tech kvalitu s konkrétními užitnými hodnotami, fi rmy zabývající se zpracováním příze nabízely materiály s mnoha efektními prvky: barvou, strukturou, zákruty, smyčkami, objemné i hladké, netradičně vytvořené z pletených pásků či střapečků. Netradičně byla část expozice věnována poněkud opomíjené vlně, a to s množnostmi směsování s nejrůznějšími přírodními i syntetickými komponenty do programově řešených kompozic s požadovanými vlastnostmi. A jsme zase u té rovnováhy, která bude pro život nutná i v mnoha dalších oblastech.

MOD’AMONT
Nedílnou součástí oděvu jsou doplňky. A pro nabídku těchto drobných až nicotných předmětů z nejrůznějších materiálů je třeba navštívit Mod’amont. Trendy jsou na téma město, sport, příroda, zdobnost – a každý námět má svou osobitou barevnost a charakter. V každém případě je věnována každému knofl íku, poutku, druku, zipu, kamínku, paspulce… vysoká zpracovatelská péče a mnohé jsou samostatnými drobnými designérskými díly, která zapadnou do oděvního celku a společně vytvoří módní styl nové doby.

TEXWORLD
Stejné téma výstavy s nabídkou asijských, evropských a amerických výrobců oděvních tkanin a pletenin. Veletrh přesáhl hranici 800 vystavovatelů a už se nevešel do kongresové budovy v moderní pařížské čtvrti La Défense. Letos poprvé se konal na výstavišti na severovýchodním okraji Paříže, v Le Bourget. Rozlehlé haly výstaviště jsou bez přímého dopravního spojení, které bylo, ne příliš š?astně, zabezpečeno kyvadlovou dopravou od stanice rychlodráhy RER. Textil má rád intimnější prostředí, než bylo toto. Nabídka textilií z asijských končin a koneckonců z celého světa je pestrá až nekonečná. Přesto křivka kvality a kreace, která tak strmě stoupala v posledních obdobích, jak se zdá, začala stagnovat. Jistě jsou opět v nabídce i překrásné typy, vzory a kvality, ale už to odborníky nepřivádí v úžas. Tady jsou důležité ceny, které zájem o tyto výrobky umocňují. Ale také je tu možné získat nové kvality z chemických vláken, kde výchozí surovinou pro výrobu jsou bambus nebo sója. Výstava měla i svá zajímavá oddělení, jedním z nich byl DENIMWORLD, kde téma jeans nabízely fi rmy především z Pákistánu, Indie, Tchaj-wanu, Th ajska, Číny, Turecka a Japonska. Pravda, mají tam výchozí surovinu, ale přece jenom si tuto tematiku spojujeme s jiným světadílem. Tentokrát organizátoři šetřili na trendovém fóru, které mívalo vysokou úroveň, tady v prostoru velké haly bylo přehlédnutelné.

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk