MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Kuriozity - recyklácia, pásikovaná...

Kuriozity - recyklácia, pásikovaná...

J. Částková, D-club

A CO TAKHLE ZVÍŘE, KTERÉ NEZLOBÍ?
Na to, že moderní design má často velmi infantilní formu či námět, jsme si v posledním období už zvykli. Je to stejné jako u oděvů, bižuterie či u bytových doplňků. Hravost, vzpomínky na dětství, ale i propagovaný „baby“ styl nebo vzhled „Lolita“ jsou dokladem o tomto trendu. Někdy je to třeba jen způsob, jak čímkoliv šokovat, jindy hledání nových tvarů a nebo téma – jsme značka, která si může dnes už dovolit vše, hlavně že je výrobek luxusní a také luxusně zpracovaný. V každém případě jsou kabelky ve tvaru hmyzu či střapatého ježka zábavným doplňkem a podívanou. Zvířátka jsou milá, nemusejí se krmit, počkají dlouho odložena ve skříni, a hlavně nezlobí.

RECYKLACE
Ekologické a recyklační téma provází snad každou lidskou činnost a v současné době hlavně výrobu. Tuny odpadu, které produkuje současná spotřební společnost, trápí snad každého, kdo se jen trochu zamýšlí nad osudy naší planety a lidstva. V zemích třetího a hlavně chudého světa vyrábějí domorodci z igelitových tašek, pytlíků a papírových odpadů primitivně a ručně nové okrasné či užitné předměty, které se ve vyspělých zemí prodávají a zisk se vrací potřebným. To mají na starost charitativní organizace, ale taková kabela vyrobená z novin poslouží hned několikrát: zdobí, něco odnese a ještě pomůže chudým obyvatelům naší planety.

MÁM ŠIROKÉ SRDCE A ČISTÉ PLÍCE
Tak trochu legračně působí model černých šatů se vsazeným dílem ve přední partii, který je vlastně potiskem fotografie toho, co lze očekávat pod šaty. Kupodivu nepůsobí tento model perverzně a ani snad kontroverzně, spíše jako další možnost vyjádření vztahu k oděvu a jeho nositeli, potažmo tvůrci. Lze ale domýšlet další variace, rentgenový snímek hrudníku, který odhalí kuřáka, milovníka, ale může s nadsázkou sdělit okolí, co na srdci…

PÁSKOVANÁ
Opasky jsou po staletí důležitým funkčním i módním doplňkem, zvýrazňují štíhlost pasu a zároveň podrží kalhoty i sukni v patřičných partiích. Někdy více, jindy méně zdobné, jednou z textilu, podruhé z provázků, kůže, z korálků…, podle toho, jak si to vyžádá diktátorka se jménem Móda. Nápad obléknout dámu jen do opasků je nový a vůbec není nezajímavý – vždyť také vychází z dílny velkého jména. Jeden opasek jako podprsenka, druhý tam, kam patří, a ten poslední je jako minisukně, a skuliny mezi pásky ještě budou mít funkci větracích prostorů.

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk