MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Návrat klubíčka - AWI

Návrat klubíčka - AWI

J. Částková, D-club

Všichni ho jistě známe, i když v posledních letech se příliš neobjevovalo. Jedná se o významnou textilní a oděvní značku, trojboké klubíčko – vlněnou pečeť. Je už to pěkná řádka let, kdy toto výmluvné a chytré logo vyhrálo soutěž o nejlepší značku roku. Tato značka znamenala, že oděv či lépe textilie, ze které byl oděv zhotoven, obsahuje čistou střižní, dosud nepoužitou vlnu bez příměsí, nebo jen s malým procentem třeba elastického komponentu. Posléze bylo logo s malou změnou a názvem vlněná pečeť kombi určeno též pro směsi vlny (60 %) s dalšími vlákennými komponenty. Vlněnou licenci udělovala organizace IWS-International Wool Secretariat, posléze The Woolmark Company, na základě přísných pravidel a laboratorních zkoušek výrobcům přízí, tkanin, pletenin, bytového textilu a oděvů. Vývoj v textilním a oděvním sektoru přinesl v posledním, více než desetiletém období celou řadu nových technologií, uměle vyrobených vlákenných komponentů a úprav, které si spotřebitel velmi oblíbil pro jejich užitné vlastnosti a hlavně snadnou údržbu. Vlna, ač tato královna textilní branže trochu pospávala, se k nám nyní vrací v nových úpravách a s novými možnostmi! Přijeli nám je na konci září předvést pracovníci nové neziskové společnosti, založené přímo v Austrálii. Jmenuje se AUSTRALIAN WOOL INNOVATION. Společnost byla založena v roce 2001 a vlastní ji více než 30 000 australských pěstitelů vlny, kteří do ní investují určité procento svých zisků. Společnost AWI se stará o vývoj výrobků z merino vlny, módu a marketing a zvláště velkou péči věnuje inovacím. Že to dělá svědomitě a s cílem návratu vlny k někdejším spotřebitelům i zisku mladé části populace, jsme se přesvědčili už na pařížském Premiére Vision na stánku společnosti. Vévodil mu totiž uzavřený sprchový box, ve kterém visel pánský oblek. Bylo možné ho osprchovat. Ano, vlněný oblek, který se nosil dříve výhradně do čistírny, bylo možné opláchnout, umýt skvrny a vymýt pachy. Pak ho nechat uschnout a ihned obléct. Samozřejmě že po určité době nošení se do čistírny dát musí, ale lehké skvrny, třeba od zmrzliny, nebo zápach ze zakouřené místnosti lze skutečně pouze omýt. Takový oděv není jednoduché vytvořit a celé to úžasné dílo je zahaleno technologickými tajnostmi, ale zajímavá myšlenka to určitě je. Další velkou novinkou je mercerizovaná merino vlna, pro pletené výrobky lehčí než dech a s leskem téměř hedvábným. Mercerizace – poměrně drastický úpravárenský proces – je také inovací, kterou si společnost chrání. A značka merino fresh se svou revoluční koncepcí má navrátit zájem o vlněné výrobky jako takové. Všichni víme, že do stejné řeky se vstoupit nedá, a tak budeme doufat v obnovenou slávu vlněného vlákna díky jeho nově získaným vlastnostem. Společnost totiž odkoupila značku vlněné pečeti, kterou zachová a bude vedle ní budovat novou vlněnou slávu. Ať se jí tedy hodně daří!
Co je to australská MERINO vlna?
Je známá už od prvního osidlování australského kontinentu, kdy se dovezené evropské merino ovce začaly adaptovat na nové klima a produkovat jemnější a bělejší rouno. Dnes je Austrálie největším producentem vlny na světě. Australské ovce se nyní pasou na čtvrtině této obrovské země a produkují na 400 milionů kilogramů rouna.
Vlastnosti australského MERINO vlákna
Je to neobyčejně mnohostranné a technicky dynamické přírodní vlákno. Jedinečná vlákenná struktura mu poskytuje jeho odolnost proti vodě, ohni, kyselinám a plísním. Zajišťuje také vysoký stupeň ochrany proti UV záření a výborně izoluje proti teplu i chladu, se zachováním přirozené prodyšnosti. Vlákno SUPERFINE MERINO má přirozenou elasticitu, která má strečový charakter, a vytváří tak při nošení výjimečné pohodlí. Australská merino vlna je zcela přírodním produktem, který je biodegradační a trvalý. MERINO ovce jsou chovány na rozlehlých travnatých pláních a nepotřebují zvláštní péči. Jejich rouno je pro ně přirozenou ochranou proti vlivům počasí. Merino vlna potřebuje jen několik roků k biologickému rozkladu. Každým rokem produkují merino ovce nové rouno, a tak je vlákno merino vlny trvale obnovitelným zdrojem. Existuje tedy mnoho pozitivních ukazatelů, které hovoří pro vlněný vlákenný produkt.

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk