MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Zahraniční veletrhy - Prêt-à-Porter

Zahraniční veletrhy - Prêt-à-Porter

J. Částková, D-club

Pařížský veletrh s dámskou konfekcí a doplňky Prêt-à-Porter je tradiční kontraktační akcí s více než padesátiletou historií. Paříž je městem módy odnepaměti a zejména pro dámské oděvy získává svou významnou předlohu a inspiraci v tvorbě Haute couture. Dnes už ani tam není ulice stejná jako kdysi – vlivy globalizace, příliv obyvatel ze zemí třetího světa a davově využívané městské, sportovně a funkčně laděné oblečení smazalo ten lehce frivolní, ale vždy neokázalý chic styl a úžasnou samozřejmost v nošení módy na ulici. Přesto se ve městě nad Seinou stále setkáváme s paní Módou s velkým M, a když ne právě na ulici, tak určitě na starém výstavišti u Porte de Versailles, a to hned počátkem sezony, na začátku září. V celé sadě módně zaměřených veletrhů je Prêt-à-Porter tím hlavním. Udává směr sezony a určuje blízkou „budoucnost“ dámské módní konfekce. Tepající srdce v logu letošní edice předznamenalo, že v Paříži je móda stále srdeční záležitostí. Udává rytmus bez diktátu, tak jak si to budoucí spotřebitelky přejí. Čtyři dny nové módy, nových mezinárodních talentů – dny, kdy současná móda pulzuje s trendy zítřka – dny pro módní lásky – to byl zářijový Prêt-à-Porter. Veletrh byl určen sezoně jaro–léto 2009. Trendové fórum naznačilo vizi budoucí sezony – ne nadarmo neslo už potřetí za sebou název EXPLOZE MÓDY. V rámci této exploze vynikla výrazná témata doby – ekologie, hudba a film.
Ale hlavní náměty byly tři:
CANDY CASTLE
– cukrový zámek připravil záplavu nasládlých odstínů, kterým vévodily růžové, oranžové, béžové a žluté pastely, doplněné světlou, ledově modrou a pudrově bílou barvou. Barvy mají lehký metalický povrch a saténové lesky. Inspirací jsou anglické zahrady, snění v přírodě, romantika, porcelánové panenky, květiny a popová hudba. Využívat se bude hlavně svěží bavlna, směsi s hedvábím, květinové tisky, matné a lesklé povrchy, ale i jemné syntetické materiály. Siluety budou měkce lineární, měnivé a zaobleně objemné, včetně balonových rukávů a prodloužených délek. Objeví se potištěné dívčí leginy, krátké sukně a květinové, lehounké šaty.
PRIMITIVE DIVA
je přírodní, trochu divoké a mystické téma, inspirované dávnou Mezopotámií a soudobými etnickými oblastmi. Námět využil pro svůj výraz temné odstíny minerálů, vegetace a patiny starodávných šperků: červené, růžové, oranžové syté tóny, dále fialovou, terakotu, zemitě zelenou, hnědou, měděnou, bronzovou a zlatavou barvu. Vévodí přírodní materiály, jako jsou len a bavlna, divoké hedvábí, mačkané a zvrásněné povrchy, efekty matu a lesku, neregulérní vzory, oprané efekty. Patří sem také velvety, kovový lesk a mnoho různorodých pletenin. Siluety budou štíhlé i rozevláté, často konstruované na tělo, se zvýrazněnou pasovou partií.
URBAN CITY CHICK
je téma určené městu a pro život v městských aglomeracích. Barevný výraz se soustředí na škálu šedých, khaki, béžových a fialových odstínů, oživených jasně zelenou, modrou a růžovou, které působí jako záblesky neonů. Nechybí černá. Globalizace je všudypřítomná, právě tak jako tvorba mladých designérů. Moderní grafický design, aktivní a futuristické formy, umění a nezvyklé kombinace jsou aktuálními náměty pro městsky zaměřené téma, které používá pro své kreace bavlnu, viskózu, hedvábí, recyklované materiály, denimy a směsi všeho možného. Formy budou štíhlé i disproporčně objemné a často asymetrické. Celou škálu nových nápadů jak pro oděvy, tak pro doplňky přinesla expozice mladých a nových tvůrců a studií z celého světa, kteří se snaží posunout módní výraz do nového designu a využívají k tomu nové materiály, konstrukce i technologie. Prêt-à-Porter je nositelem tradic i novinek – a tato zvláštní směs klasiky, etniky i moderny je velmi zajímavou a poučnou podívanou. Léto je sladké...

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk