MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pre obchodníkov z oblasti módy v ČR a SR


Najväčšie výhody podnikania na internete

O tom, že v posledných dvoch desaťročiach sa stalo z internetu miesto, na ktorom nájdete úplne všetko, od informácií a zábavy každého druhu až po takmer akýkoľvek tovar, určite viete. Tento fakt zapríčinil aj obrovský boom v podnikaní v tomto prostredí aj u nás. Množstvo podnikateľov, ale aj ľudí bez akýchkoľvek skúseností skúsilo a dodnes skúša šťastie v obchode na internete s vidinou úspechu bez potreby výraznejšej investície. Prečo je to tak? Odpoveď je jednoduchá. Internet ponúka množstvo výhod na podnikanie oproti klasickému offline podnikaniu. V tomto článku Vám popíšeme tri najdôležitejšie výhody.

Maxi Fashion

$o[nazov]

Čím potešiť dieťa bez strachu o jeho zdravie

V súčasnosti sa stále častejšie kladie dôraz na bezpečnosť a zdravie v spojení s čímkoľvek, čo je venované priamo deťom. Nie je to prekvapivý trend vzhľadom ku rôznym prípadom s hračkami, potravinami a tovarom pre deti, ktoré obsahovali vyslovene nebezpečné látky. Prirodzeným cieľom každého rodiča je bezpečnosť potomkov a preto vám prinášame pár jednoduchých tipov na darčeky a produkty, ktorými môžete potešiť každé dieťa bez zbytočného stresu.

Maxifashion

$o[nazov]

KVALITNÍ ČÍNSKÝ TEXTIL

CBTC (China Brand Trade Center) organizuje 18. září 2013 tematický Obchodní den módy a textilu, který se bude konat v Asiacentru v Budapešti. Cílem této akce je zprostředkování kontaktů firem z regionu střední Evropy s tím nejlepším, co mohou nabídnout čínští výrobci, přinést nové možnosti pro zvyšování konkurenceschopnosti a rozšiřování portfolia zboží. Kromě 42 vystavovatelů, kteří mají ve středisku CBTC v Asiacentru stálé expozice, je očekávána účast množství dalších čínských výrobců.

OB

A máme ji tady! Tak dlouho očekávanou…Ptáte se koho? Co? Přece plavkovou sezónu!

Zajisté již formujete postavu už nějaký ten pátek a nyní už zbývá vybrat ten správný kousek, ve kterém vaše křivky skvěle vyniknou, a zároveň budete in.

OB

$o[nazov]

Na jeden lístok z Paríža do Kodane

Podujatia Copenhagen Fashion Week a WHO’S NEXT PRÊT-A-PORTER PARIS vytvorili exkluzívne partnerstvo, na základe ktorého poskytne vstupenka v poradí k ďalšiemu WHO’S NEXT PRÊT-A-PORTER PARIS konajúcemu sa medzi 6-9 júlom 2013 svojim návštevníkom zároveň prístup k dánskym veľtrhom CIFF, Gallery Int. Fashion Fair and Vision, ktoré sa uskutočnia medzi 8. až 10. augustom tohto roka. Zároveň bude táto akcia platiť aj naopak.

OB

$o[nazov]

Spodní prádlo - ideální dárek na Valentýna

Jestliže tápete a stále nemůžete přijít na ten nejoriginálnější dárek, máme pro vás několik tipů. Plyšová srdce i parfémy už dávno vyšly z módy, nejspíš ani hřejivé ponožky či hrnek nebude to pravé ořechové. Chcete-li svou drahou polovičku opravdu příjemně překvapit a užít si tak svátek zamilovaných se vším všudy určitě zvolte nějaké luxusní erotické prádlo.

OB

Užijte si kvalitu a nakupujte pouze značkové spodní prádlo!

Koupit kvalitní spodní prádlo dnes není vůbec jednoduché. Na trhu je totiž obrovské množství různých padělků a napodobenin, které na první pohled od originálu nerozeznáte. Jenže ty mají výrazně menší kvalitu a navíc se ukazuje, že zakoupením podvodně vyrobeného zboží si můžete přivodit zdravotní problémy.

-sb-

Louis

Louis Vuitton je nejlepší světovou módní značkou

Podle nedávné studie, kterou na svých stránkách publikovala společnost Interbrand.com a která hodnotí společnosti z celého světa, je nejlepší světovou značkou v módním sektoru Louis Vuitton. Pořadí firem je určeno jejich celkovou vyprodukovanou hodnotou za rok.

Mgr. Ondrej Bagin

H.I.S

H.I.S dámské a pánské módní trendy z kolekce Podzim/zima 2012/13

Praha, 28. června 2012 - Petrolejová, vínově červená, cihlově oranžová nebo hořčicově žlutá. Tyto podzimní tóny převládají v nové dámské kolekci H.I.S pro období Podzim/zima 2012/13. Doplňují je klasické šedé tóny a černá. Pro nadcházející sezónu nabízí H.I.S také několik atraktivních triček, topů a svetrů s různými variantami dlouhých rukávů. Absolutní hit představují džíny z kolekce „Enjoy your Denim“ se speciálním střihem.

Maxifashion

Veľkoobchod s detským oblečením EMMER

V detailoch sa skrýva úspech - Veľkoobchod s detským oblečením EMMER spustil novinku – internetový obchod www.babygo.sk pre malých odberateľov


Začíname podnikať (časť 3)

V predchádzajúcom čísle sme si podrobne priblížili problematiku výberu vhodnej polohy predajne. V tomto sa k tejto problematike vrátime, no z trochu iného uhla pohľadu – bližšie si rozoberieme náklady a povinnosti, ktoré s rôznymi alternatívami súvisia.

Ing. Renata Grňová, LERROS Slovakia

Začíname podnikať (časť 2)

V minulom čísle sme sa bližšie venovali otázkam výberu typu tovaru a dodávateľa. Ďalším krokom by mala byť špecifikácia vhodných zón a samotné hľadanie vhodného priestoru. Na Slovensku je situácia osobitná a v praxi sa skôr stretávame s hľadaním dodávateľa do už prenajatého priestoru. Ak ste sa však rozhodli pre značkovú predajňu - ušetríte mnoho času a financií, ak budete výber priestoru konzultovať s dodávateľom.

Ing. Renata Grňová, LERROS Slovakia

Každý deň iná! - kontatkné šošovky, clip-in vlasy, parochne na jednom mieste

HappyHairShop Vám na jednom mieste prináša Vaše obľúbené farebné a crazy šošovky, parochne, clip-in vlasy, ofiny, vďaka, ktorým budete vyzerať každý deň inak.

HappyHairShop

Začíname podnikať....

Rozhodli ste sa podnikať s oblečením. Aby vás však nezaskočila realita, musíte mať na pamäti niekoľko základných bodov....

Ing. Renata Grňová, LERROS Slovakia

Kuriozity

Kuriozity - čipkové tetovanie

Zdobenie tela tetovaním je dnes módne, vyjadruje symbolické odkazy a je neoddeliteľnou súčasťou ľudského tela.

J. Částková, D-club

Rubrika

Rubrika pojmov - chanelovský štýl, indigo, indické plátno

Talent, píle a odvaha jsou vlastnosti, se kterými je třeba vstupovat do světa módního byznysu dnes, stejně jako před léty...

J. Částková, D-club

Pitti

Pitti Immagine Uomo - 75. edícia

Módní veletrhy Pitti Immagine jsou provázeny celou řadou paralelních aktivit, ať už jsou to přehlídky, výstavy, koncerty nebo prezentace výrobků…

J. Částková, D-club

Kuriozity

Kuriozity - recyklácia, pásikovaná...

Kabelky ve tvaru hmyzu či střapatého ježka jsou zábavným doplňkem a podívanou....

J. Částková, D-club

Prehliadka

Prehliadka študentských nápadov

To se hned tak někomu nepodaří – předvést ještě za studií svou práci v hlavním městě módy, v Paříži, v prostředí pro nás tak významném.

redakce

Životné

Životné výročie - Sonia Rykiel

Tato dáma z vysokého francouzského módního světa se na jeho scéně pohybuje už málem půl století a stále tvoří.

J. Částková, D-club

Trendy

Trendy - plášťom nie je odzvonené

Vlněný plášť, který zpívá. To znamená kvalitní vlnařský materiál, často s použitím dalších ušlechtilých vláken, dokonale zpracovaná tkanina, jemně počesaný povrch a také dobře padnoucí střih. Nemůžeme vynechat také dokonalé konfekční či krejčovské zpracování.

J. Částková, D-club

Z

Z domácí scény - City Look

Čtyři bloky přehlídky měly spojovací choreografický prvek postav v bílých dresech, které se pohybovaly jako bytosti z jiného světa.

J. Částková, D-club

MOD’ART

MOD’ART - francouzská škola zaměřená na oděvní tvorbu

Škola je zaměřena na navrhování oděvů, design a módní marketing.

J. Částková, D-club

Trendy

Trendy - hra s proužky a klasikou

Proužky, pruhy, proužkování – to je základní vzorovací prvek pro pleteninu, známý odnepaměti. V různém módním období jsou více či méně využívány, ale najdeme je vždy pro určitou část pletené konfekce v každé sezóně...

J. Částková, D-club

$o[nazov]

Největší módní veletrh v Asii oslaví čtyřicetiny

Hong Kong Fashion Week již 12. ledna příštího roku začne v Hongkongu největší módní veletrh v Asii (a druhý největší na světě) Hong Kong Fashion Week – tentokrát pro podzimní a zimní sezónu 2009. Veletrh v roce 2009 oslaví již svůj 40. ročník působení. Úspěšné opakovaní této jedinečné události ve světě módy dokazuje, že Hong Kong Fashion Week se stal velmi efektivní obchodní platformou, na které se rok co rok setkávají vystavovatelé s návštěvníky, aby uzavírali úspěšná partnerství. V roce 2008 přilákal tento veletrh ve 4 dnech svého trvaní 1490 vystavujících z 20 zemí a 23700 nakupujících ze 100 zemí a regionů celého světa.

MAXI fashion

Trendy

Trendy - sportovní kabátky - pláště

„Soudobé módní trendy musejí počítat s vrcholnou a nadnesenou módní tvorbou, rozsáhlou škálou konfekční výroby i s, ve dnešní době značně rozdrobenými, zájmovými skupinami, obory a specializacemi.“

J. Částková, D-club

Informace

Informace z domácí scény - STYL&KABO, Designblok, Móda Praha, TMM

Ještě hluboko v prázdninovém čase, ale už plně připravena na další sezonu a s nabídkou léta 2009. Tak by se dala charakterizovat největší tuzemská, kontraktační a módní aktivita - veletrh STYL & KABO...

-rc-

Návrat

Návrat klubíčka - AWI

Vývoj v textilním a oděvním sektoru přinesl v posledním, více než desetiletém období celou řadu nových technologií, uměle vyrobených vlákenných komponentů a úprav, které si spotřebitel velmi oblíbil pro jejich užitné vlastnosti a hlavně snadnou údržbu. Vlna, ač tato královna textilní branže trochu pospávala, se k nám nyní vrací v nových úpravách a s novými možnostmi!

J. Částková, D-club

Zahraniční

Zahraniční veletrhy - Prêt-à-Porter

V celé sadě módně zaměřených veletrhů je Prêt-à-Porter tím hlavním. Udává směr sezony a určuje blízkou „budoucnost“ dámské módní konfekce. Tepající srdce v logu letošní edice předznamenalo, že v Paříži je móda stále srdeční záležitostí.

J. Částková, D-club

Trendy

Trendy - Obří očka

Novým módním typem jsou velká očka. Tedy velmi „hrubé“ pulovry, vesty, kardigany a také kabátky s délkou nad kolena, ale i pod ně.

J. Částková, D-club

Dior

Dior - značka, která nezklame

Existuje několik důvodů, proč navštívit módní show věhlasné značky vrcholné módy. Jedná se totiž o nezapomenutelné divadelní představení, kde svou velkou roli hrají i pozvaní diváci. Dalším důvodem je přece Paříž – Mekka módy odnepaměti. Navštívit tuto módní show je jako absolvovat školu módy pro pokročilé...

Rudolf Mihola

Rubrika

Rubrika pojmů - hedvábí, high tech, haute couture, halenka

H - Hranaté H má v textilní a oděvní hantýrce svůj nezastupitelný význam

J. Částková, D-club

Setkání

Setkání s módou a květinami

„Všechny přítomné autorky přesvědčily o své všestrannosti, kdy si dokážou poradit i s historickými inspiracemi.“

Ing. Petr Tylínek

Rubrika

Rubrika pojmů

Pokračujeme písmenkem "G"

Jana Částková, D-club

Kuriozity

Kuriozity

čitelná stopa, ladné křivky, co se nosí na srdci, opletená

Jana Částková, D-club

Tendence

Tendence 2009 Jaro-Léto

Budoucí móda značně připomíná již to minulé, je to déja vu. Potvrzuje se filozofie odklonu od masového vlivu několika základních módních stylů k propagaci individualismu, vlastního stylu a charakteristických pojetí jednotlivých módních tvůrců.

Jana Částková, D-club

Novodobá

Novodobá pletařina

Trendy Jaro-Léto 2008

Jana Částková, D-club

KURIOZITY

KURIOZITY

KOSTROMANIE, NEŠŤASTNÝ PAPOUŠEK, NOVODOBÉ BRNĚNÍ

Jana Částková, D-club

Rubrika

Rubrika pojmů

Pokračujeme písmenkem F, které poskytuje mnoho zajímavých termínů z textilního i oděvního oboru.

Jana Částková, D-club

TENTOKRÁT

TENTOKRÁT O DĚTSKÉM OBLEČENÍ

K nadšení z narození dítěte patří i radost z jejich oblékání. Kolik rodin si zbožně schovává ty první vyšívané šatičky určené ke křtinám a předává je z generace na generaci...

Jar-Hor

MLADÁ

MLADÁ MÓDA JE ŠTÍHLÁ

Současná štíhlá móda není dána jen dobovým ideálem, ale i možnostmi novodobých textilií, které jsou jako stvořené pro podporu štíhlé linie...

Jana Částková, D-club

Rubrika

Rubrika pojmů

E vynechat nemůžeme – je hezky kulaté a nese s sebou důležitá hesla

Jana Částková, D-club

KURIOZITY

KURIOZITY

NOČNÍ ZÁKAZ KOUŘENÍ, TEXTILNÍ ZVĚŘINEC, KDO NESE SVOU KŮŽI NA TRH?

Jana Částková, D-club

Nanovlákna

Nanovlákna včera,dnes a zítra

Výroba nanovláken – malý technický zázrak

-jdv-

Bude

Bude Móda, bude, ...

V rozmanitosti módního oblékání minulých sezon se těžko dá hovořit o převratných změnách. Minimální styl se sice neprosadil naplno, ale zlehčení volánové sezony tu je, zatímco spolu žijí někdy i ve stejném modelu.

Jana Částková, D-club

Informace

Informace z domácí scény - Prague Fashion Week, Doteky Rukou, Konec Centra Designu

I ke konci roku se stále něco děje. Pražský týden módy (Prague Fashion Week) má jistě ke věhlasným týdnům ve světových metropolích daleko. Náš trh je pouze malým rybníkem, a tak díky i za ten prodloužený konec týdne. Fashion Week měl v listopadu premiéru v novém prostředí...

Jana Částková, d-club

Košile

Košile pro pány, halenky pro dámy - jaro/léto 2008

Pánská košile je dnes plně funkční a samostatnou oděvní součástí, i když teprve v kontextu s těmi dalšími vytváří plnohodnotný moderní oděvní celek. Dalo by se bez nadsázky říci, že bez košile není pán dokonalý. Ale pravda to není – klasické košile už dávno úspěšně nahradily pletené polokošile a trička nejrůznějšího provedení, v zimě pak roláky a pulovry...

Jana Částková, d-club

Veletrh

Veletrh módy MÓDA PRAHA opět zahájí v roce 2008 módní dění v České republice

Lehce elegantní, svůdné, pohodlné a velmi přirozené modely s důrazem na kreativnost a image spotřebitele na jedné straně a na druhé straně džínová móda, původně pracovní oděv, který se stal druhou kůží mládeže a oblíbeným oděvem po celém světě, jsou módními hity pro aktuální trendy v nadcházející sezoně, v roce 2008.


Letem

Letem světem - veletrhem...

Ještě se vrátíme k loňským zahraničním výstavním aktivitám. Je jich mnoho a některé z nich jsou ve svých předpovědích ve velkém předstihu. Musí být – než se z vlákna vyrobí příze, z příze textilie a z ní oděv, uplyne nějaký ten měsíc, a tak veletrhy, které dnes nabízejí vlákenné a přízové novinky, hovoří o budoucnosti s devítkou na konci.

Jana Částková, Jar-Hor

Brno

Brno opět centrem módního a textilního průmyslu

V únoru se už pojedenatřicáté otevře areál brněnského výstaviště, aby mohly proběhnout Mezinárodní veletrhy módy a textilií – STYL a KABO.


Studenti

Studenti píší o své tvorbě a aktivitách

V září jsem byla na světovém veletrhu oděvních materiálů Premiére Vision v Paříži a chci Vám sdělit, co všechno jsme tam viděli. Ve chvíli, kdy se otevřely dveře (Pozor! za 45 eur!) do neuvěřitelně velkého prostoru, jsem se cítila jako Alenka v říši divů. Všude, kam jsem jen dohlédla, byly stánky, a netušila jsem, kam mě nohy ponesou...


Kuriozity

Kuriozity

princezna v kožešinách, zadní dekoltáž, v barvách podzimu

Jana Částková, d-club

Rubrika

Rubrika pojmů „D”

Dekolt, denim, dvouřadové sako, doplňky, detaily...

Jana Částková, d-club

Rozhovor

Rozhovor s Davidem Majerem z pražského ateliéru Tilei

Být módním návrhářem je životním snem mnoha mladých talentů. Zní to sice atraktivně, ale málokdo si uvědomuje, kolik je za tím tvrdé práce. Proto je mezinárodní úspěch mladých ateliérů, jakým je pražský Tilei, tak povzbuzující. Časopis MAXI fashion si o tom pohovořil s Davidem Majerem.

Jar-Hor

Trendy

Trendy oděvních textilií (podzim–zima 2008/9) - Tak jak je uvedl veletrh Première Vision letos v září

Textilní materiály současnosti jsou výsledkem velmi kreativní práce s vlákennými produkty, konstrukčními možnostmi, barvou, kombinacemi a úpravou. Všechny tyto „tvořivé“ prostředky spolu s technickými a technologickými možnostmi jsou jednou velkou alchymií textilní tvorby. Ta právě teď nalézá elixír znovuzrození textilu a oděvních materiálů, povýšených na plnohodnotné umělecké řemeslo. Výsledkem je textilní design. Je to snad trochu nadsázka, ale ne úplně. Bariéra méně hodnotnému textilu je nyní nastavena vysoko. Negativní stránka infl ace textilu všeho druhu má své pozitiva, a těmi jsou právě pro budoucí sezonu estetika, kreace a kvalita. Bude to stačit?

Jana Částková, d-club

Pařížské

Pařížské veletrhy - veletržní putování

V Paříži je téměř celé září věnováno módnímu dění, veletrhy i přehlídky připravují módu na různá období. Prêt-à-Porter, veletrh dámské konfekce, a k němu přidružené dílčí složky byly věnovány jaru a létu příštího roku. Première Vision a Texworld s nabídkou oděvních materiálů už přichystaly zimní kolekce pro příští rok (2008/9), a jak velí logické pravidlo, studia a „chrámy“ vysoké módy prodávaly kolekce pro zimu letošní. Vše je předem dáno termíny přípravy výroby, ta konfekční potřebuje větší časový prostor a materiály se už nyní musí vybírat pro období, které se nám zdá zatím na hony vzdálené. Inu, textiláci žijí rychleji!

Jana Částková, D-club

Salone

Salone italiano del tessile (pro sezonu podzim–zima 2008/9) - veletržní putování

14. září 2007 skončil pátý italský salon textilu Milano Unica. Přídomek italský je zcela opodstatněný, neboť plných 75 procent ze 718 vystavovatelů tvořily italské fi rmy. Zbylých 161 fi rem pochází ze zemí EU (Francie, Španělsko, Anglie, Portugalsko, Německo). Nárůst počtu vystavovatelů potvrzuje pozitivní trend vývoje evropského textilního sektoru od roku 2006. Projekt Milano Unica vznikl v roce 2005. Ač si koexistenci pěti mezinárodních veletrhů (Moda In, IdeaComo, Ideabiella, Prato Expo a Shirt Avenue) ve stejném místě i čase zřejmě vynutily ekonomické problémy textilního průmyslu, byl tento projekt příznivě přijat mezinárodní klientelou díky pohodlnější prezentaci ucelené a rozmanité nabídky látek a textilní galanterie nejvyšší kvality s oblíbenou značkou „Made in Italy“. I přes toto sjednocení si každý veletrh zachovává svůj osobitý charakter prostředí i kolekcí.

Jitka Havlová, Finery

Domácí

Domácí scéna - veletžní putování

A zase nám nastal veletržní kolotoč. Teprve na kontraktačních výstavách se ukáže, který trend byl ten správný, která módní předpověď beze zbytku vyšla a co z ní se vytratilo do nenávratna, která idea se dále rozvíjí a co zcela změnilo svou tvář. Klid prázdnin a dovolených rychle skončil a spolu se začátkem školy nastoupilo pracovní hektické tempo. Obchodní a výrobní aktivity jsou svým způsobem spojenými nádobami, a tak všichni nastupujeme do podzimního času pracovně.

Jana Částková, d-club

Tentokrát

Tentokrát

o výšivkách & spol.

Jar-Hor

Kuriozity

Kuriozity

Oblečky pro miláčky, A zase zajíci...

Jana Částková, d-club

Bude

Bude Móda, bude, ...

...obuv

Jar-Hor

Bude

Bude Móda, bude, ...

...galanterie

Jar-Hor

Rubrika

Rubrika pojmů pojmů „C”

Pokračujeme CÉČKEM (a nebude řeč o vitamínech)

Jana Částková, d-club

Fashion

Fashion Games

Pod tímto názvem se ukrývají mezinárodní módní přehlídky soutěžního charakteru autorských kolekcí studentů středních, vyšších odborných a vysokých škol zaměřených na návrh a tvorbu oděvů. Soutěž organizuje Vyšší odborná škola oděvního návrhářství a Střední průmyslová škola oděvní v Praze 7 za podpory mnoha sponzorů a pod záštitou významných osobností společenského života...


Jaro/léto

Jaro/léto 2008 - tendence

Jak je to mládí krásné – tak by mohlo znít motto sezony 2008. Vzpomínka na bezstarostné mládí, které uběhlo, na svobodná šedesátá léta, osmdesátá léta zasvěcená punku, na drzost i rozpaky mládí, na oslňující idoly fi lmových hvězd. Je to touha zůstat stále mladými, jako by neexistoval věk. Patrně i vzpomínky přináší návrat elegance a s ní léta opomíjených oděvních druhů, jako jsou dámské šaty a jarní či letní pláště.

Michala Plačková

Informace

Informace z domácího dění

VÝSTŘELKY NA STŘELÁKU, TAM NA SEVERU, SYNTHESIA a.s. a její ZÁKAZNICKÉ DNY

Jana Částková, d-club

Veletržní

Veletržní putování

Poutače po celé Florencii lákaly návštěvníky na neobvyklou výstavu. Věhlasného impresionistu bychom v renesančním městě nehledali, ale byly tu jeho obrazy. V mohutném středověkém paláci Strozzi v centru města byla k vidění zajímavá výstava. Ale nešlo jen o plátna Paula Cézanna, ten možná ve Florencii nikdy ani nebyl, jednalo se o souvislosti, vliv jeho tvorby na fl orentské malíře a ovlivnění italského umění 19. století francouzským impresionismem...

Jana Částková, d-club

Kuriozity

Kuriozity

REKLAMNÍ RAMÍNKA, CHYTRÁ HORÁKYNĚ, RUKAVIČKY NA NOŽIČKY

Jana Částková, d-club

Rubrika

Rubrika pojmů

Pokračujeme písmenem B - BERMUDY, BAMBOO, BLEJZR, BLACKWATCH (čti blekvóč)...

Jana Částková, d-club

Studenti

Studenti píší o své tvorbě

Ze začátku jsme moc nedůvěřovaly "růžové" kampani kosmetické společnosti Avon. Ale všechno se má zkusit – a takovéhle příležitosti se neopakují! Byla nám nahozena hrubá představa o nové kampani s cílem zaujmout mladou generaci...

Jana Částková, d-club

Informace

Informace z tuzemských akcí

Prague Fashion Week, Národní cena za design

Jana Částková, d-club

Tentokrát

Tentokrát o kožešinách

Je horko? Mysleme na zimu a radost z kožešin. A navíc nové klimatické změny a nápady módních domů napomáhají tomu, aby tento „zimní“ materiál zcela odpovídal našemu novému myšlení. Bylo to první oblečení...

Jar-Hor

CLUTEX

CLUTEX vyhlášen projektem roku 2006 v kategorii KLASTRY

Na vyhlášení nejlepších projektů v akci Podnikatelský projekt roku 2006, která se konala dne 3. 4. 2007, obsadil produkt CLUTEX první místo v kategorii klastrů. Vítězství je o to cennější...


Soutěž o Cenu Nadace Jana Pivečky

Cena Nadace Jana Pivečky je určena mladým designérům obuvi a kožené galanterie, studentům středních a vysokých škol z České republiky a zahraničí, při příležitosti Mezinárodního veletrhu obuvi a koženého zboží KABO v Brně. Úkolem této ceny je zviditelnění talentovaných studentů a mladých designérů obuvi a kožené galanterie mezi odbornou, ale i laickou veřejností.


Bude

Bude Móda, bude, ...

...říká LINEAPELLE, ...Boty, ...Kabelky

Jar-Hor

Veletržní

Veletržní putování

Paříž je významným turistickým centrem s bohatou historií a lákavou přítomností. Je také městem, kde se rodí módní styly, je i městem veletržním. A tady také začínají velkolepé výběry oděvních tkanin, pletenin, krajek, barevných kompozic, tisků, všech těch drobných nezbytných doplňků, ale i vlákenných komponentů, přízí a v neposlední řadě i návrhů a módních trendů. Paříž je hostitelem série specializovaných veletrhů PREMIÉRE VISION, INDIGO, EXPOFIL, MOD’AMONT a TEXWORLD vždy v únoru pro sezonu jaro–léto a v září pro období podzim–zima. Letošní únor patřil sezoně jaro–léto 2008. V módní výrobě to tak chodí a patřičný předstih před obchodní sezonou je nutný k vytvoření prototypů a ověření výroby.

Jana Částková, d-club

Rubrika

Rubrika pojmů

Už v minulých číslech jsme vám nabídli celou řadu odborných pojmů z oblasti textil, oděv a móda. Proč? Něco jsme zapomněli z učebnic, některé výrazy jsou nové, jiné zase staronové. V každém případě je dobré mít alespoň trochu odborných vědomostí. Rozhodli jsme se pokračovat v osvětě a začneme znovu, tentokrát podle abecedy. Na pořadu je písmeno A.

Jana Částková, d-club

Kuriozity

Kuriozity

Háčkem - jehlicemi, Oběšenci, Zajíci

Jana Částková, d-club

Inzercia

Velkoobchodní centrum módy na internetu Módne tetovanie na vlastnej fotografii!
Čipkové tetovanie - Kuriozity.
Stovky vzorov a motívov tetovaní. Móda a tetovanie? Viac: tetovanie vzory a tetovanie motívy, tetování.
Moderné a módne mená
HappyHairShop.sk