MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


KURIOZITY

KURIOZITY

Jana Částková, D-club

NOČNÍ ZÁKAZ KOUŘENÍ

Je to teď trochu módní záležitost – zákazy kouření ve veřejných prostorách, v restauracích, nálevnách a v jídelnách. Ve skrytu domova nechť si každý své zdraví ničí libovolně. Ale přece jenom – kdyby chtěl být někdo varován (či snad aby se mu to připomnělo), je boj proti nebohému kuřákovi veden i v pyžamu, a to agitačním potiskem. Svoboda je zachována, nikdo si ho nemusí koupit, ale může být darováno třeba milovanou osobou. S dary se musí nakládat láskyplně – tady se s ním i spí.

TEXTILNÍ ZVĚŘINEC

Desítky zdánlivě neuměle vytvořených zvířátek ze zbytků textilií vytvářejí neobvyklý zvěřinec. Zvířátka mají přes veškerý „hand made“ styl živý výraz v němé tváři. Jsou totiž velkolepým projektem, který má i ekologické aspekty – veškerý materiál na jejich zhotovení byl už jednou použit, je určen k vyhození, ale ještě minimálně jednou udělá radost. Vždyť i oči jsou z plastových uzávěrů tub. Projekt má své jméno – VINTAGE CHAREKTERS – a pochází od nizozemského designéra Williama Wilsona. Byl instalován při milánském Salonu nábytku a designu. Trochu ekologický, trochu infantilní a trochu erotický podtext měla instalace, ale byla rozhodně milejší a nápaditější než v módu oblékané panenky Barbie či myšky Minnie na veletrhu Pret-a-porter v Paříži.

KDO NESE SVOU KŮŽI NA TRH?

Tak tady je to jasné. Kožené bundy jsou dobrým módním artiklem a kůži musí někdo dodat. Ne že by to toho nádherného býka neštvalo, ale je to jeho úděl a ochránci přírody jsou často proti tržním aspektům krátcí. Býka však může hřát vědomí, že jeho kůže pak ohřeje někoho jiného, že bude figurovat v módním světě a možná se i natřásat na přehlídkovém molu. Pozitivní je také skutečnost, že přírodní kůže jsou z ekologického hlediska šetrnější k přírodě než ty syntetické vzhledem k jejich konečné likvidaci.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop