MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Salone italiano del tessile (pro sezonu podzim–zima 2008/9) - veletržní putování

Salone italiano del tessile (pro sezonu podzim–zima 2008/9) - veletržní putování

Jitka Havlová, Finery

Dvě trendová fóra pro sezonu podzim–zima 2008/9 byla inspirována hudebními skladbami v rytmech Adagio Non Troppo (zvolna, ale ne příliš), Andante Con Moto (volným tempem na motorce), Allegro Con Brio (živě s živostí). Podle veletrhu Moda In je možné novou sezonu pro oděvní materiály a doplňky shrnout do pojmu „železná pěst v sametové rukavici“. Z výše uvedeného vyplývá, že kontrast, smělé experimenty, invence, tvořivost, nové kombinace materiálů, úprav, struktur, 3D povrchy a ozdoby s dotykem humoru a ironie jsou povinností sezony. Úplety zaujímají stále důležitější místo spolu s novými strečovými materiály.
IdeaComo je výstavou zejména producentů materiálů z hedvábí a krajek pro Haute Couture. Oblast města Como na italsko-švýcarských hranicích je tradiční hedvábnickou oblastí a ve spojení s italským designem je jasnou světovou jedničkou. Tomu odpovídají i ceny a způsob prezentace kolekcí. Mimochodem za jeden čtvereční metr k umístění stánku zaplatí vystavovatel skoro 300 eur. Prostředí je však nesrovnatelně příjemnější, nápaditější a komornější v porovnání např. s Premiére Vision (o českých veletrzích nemluvě). I tady se snaží chránit své dezény před nelegálním kopírováním asijskými výrobci, ale přesto stánky nepřipomínají nedobytné pevnosti. Hlavní motiv sezony: Od geometrických po květinové vzory přes art deco. Barvy syté a výrazné defi nují koncept nové elegance, která omlazuje styly a nálady a zmírňuje návrat klasiky ve směsi neobvyklých kontrastů: plynoucí, ale se strukturou, zářivý, ale s patinou, high-tec, ale ruční výroba.
Pro klasické pánské materiály jsou určeny veletrhy Shirt Avenue (košiloviny) a Ideabiella (vlněné materiály). Kolekce košilovin pro novou sezonu se vyznačuje hledáním umírněnosti. Vzory jsou v podstatě zdánlivě jednoduché, ale rafi nované ve stylu a protikladech.
To, čím je IdeaComo pro dámy, je Ideabiella pro pány. Z oblasti města Biella v Piemontu pocházejí nejkvalitnější italské vlněné materiály. Na veletrhu byl zastoupen relativně silně i tradiční výrobce – Velká Británie. Mezinárodní trh se stále více zajímá o nabídku klasických materiálů ve vysoké kvalitě hlavně pro muže, ale také pro ženy, nevyjímaje oblečení pro volný čas. Oáza úspěchu a kultivovanosti s obchodníky v oblecích dokonalých střihů i materiálů.
Jedním z úspěšných vystavovatelů je Lanifi cio Angelico, srl. Svou kolekcí pro muže na sezonu podzim–zima 2008/9 vychází vstříc požadavkům dnešního zákazníka na kombinaci komfortu, stylu a elegance s důrazem na nositelnost a svobodu při pohybu. Výhodami materiálů jsou lehkost a měkkost tkanin. Inovace proniká každým vláknem a dává mu hebký a hedvábný omak. Luxus je vyjádřen kombinací vlny s hedvábím nebo kašmírem. V doplňku, směsi vlny a přírodních vláken, jako jsou bavlna a len. Speciální úpravy omaku dávají látkám pokrokový efekt. Barevnost kolekce se pohybuje od světlejších neutrálních barev ke tmavším odstínům. Mikrodezény obohacují oděvy hrou detailu a dodávají mu neformální vzhled.
Speciální kolekce Super 140’s – vrchol krejčovského luxusu pro stále náročnější trh, informovaného a uvědomělého zákazníka. Jenom skutečný talent a nejvyšší kvalita dojdou úspěchu. Tento motiv inspiruje Angelico’s Sartorial Line, kde se krejčovský luxus stává dostupným. Vysoce kvalitní látky na bázi elegantní 140’s, kterou italský i světový trh po desetiletí oceňují, jsou na skladě trvale k dispozici. Nyní i v ČR.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop