MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Tentokrát

Tentokrát

Jar-Hor

Velká móda ornamentálních textilií, která se rozmohla v minulých sezonách, přivedla mnohé komentátory na myšlenku, že nyní se vše zklidní, zavládne minimalismus – a ruce pryč od lesku, fl itrů a barevných výšivek a aplikací. Předpověď je prozatím velmi vzdálená realitě. Tyto efekty jistě podpoří nejen blížící se svátky a další společenská sezona. Také nedávné veletrhy výrobců materiálů a následující módní přehlídky pro léto 2008 potvrdily, že obliba ornamentů trvá. Dokonce jsou stále vynalézavější, ačkoli možná spojené s klidnějším stylovým řešením střihů.
Důležitá je povrchová hodnota ornamentů a výšivek, která může jít až do trojrozměrnosti, jako například velká fantazie přízí s volánky a flitry a následnými výšivkami (Lustrosa). Pentle z průsvitných materiálů, zpracovaných do trojrozměrnosti, jsou velkou novinkou modelů Forza Giovane. Jak široká může být škála nápadů, ukazuje velká kolekce Punto & Capo.
Nejen flitry, korálky a našité stužky či krajkové motivy, ale také dírkování a průstřihy. Je to samozřejmě doména specialistů, jako je Swarovski, který správně poukazuje na novou rozmanitost trendů. Kontrast ornamentu s podkladem bývá veliký a podklady nejen průsvitné, ale též oživené, například ze tkanin s efektem matelassé, jako by základním heslem bylo „překvapit“.
Barevnost zůstává z části silná a rozmanitá, ale je tu paralelní hledání stínování tón v tónu, případně se záblesky lesku. To platí nejen o nové touze po černé dominantě, někdy i černobílé, ale také nezvykle řešené. Více než minioptikálie jsou tu nové, na dálku hozené motivy. Tónování najdeme i v oživení neutrálu, ale dokonce i na sytých tónech, třeba růžová výšivka na růžovém podkladu.
Velmi široký je rejstřík obrub se všemožnými třásněmi z visících přízí, ať už zastřižených, nebo různě spojených do obloučků či uzlíků. To je příležitost k tomu, dodat nové podněty pro módu pro zimu 2008/9 s touhou po nových efektech mouliné mélange (Vanoni). Zajímavý je také nápad, který představilo Studio AURIGA ve spolupráci s materiály „Alcantara“. Pod názvem „Výšivky oblékají stěny“ zde byla vystavena série vyšívaných čalounění pro bytové zařízení. Tam jsou ornamenty všeobecně také dobře zabydleny: stačí připomenout pokrývky dětských postýlek a aplikace na koupacích pláštích, které si samozřejmě také rády zajdou na plovárnu (Maripier).

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop