MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


TRENDOVÉ INSPIRACE Z VYŠÍCH PATER MÓDY 2014

Jana Částková

Leden je v módním světě velmi frekventovaným měsícem. Hned po Novém roce začínají akce a aktivity. Veletrhy módní konfekce pro dámy, pány, děti, veletrhy s nabídkou prádla pro všechny, veletrhy s doplňky a zdobnými předměty... A téměř současně začínají módní přehlídky v Miláně a v Paříži. Pojďme se společně podívat na zlomek tohoto dění. Částečně se ale vrátíme i k přehlídkám v druhé polovině roku 2013.
 
1. 
Optimistický model letních šatů plných květinek s krátkou, v pase nabíranou sukní a mini topem. Aplikace kytiček jde do ztracena a vyzařuje z ní letní bezstarostnost a optimismus. Tyto šaty jsou pro letošní léto od Alberty Ferreti a byly předvedeny v Miláně v září minulého roku.
 
2.
Barva bude určitě jedním z nosných prvků letošního léta, jak ukazuje i model téže autorky. Skládá se z dlouhé sukně s výrazným pruhováním v odvážných barevných kombinacích doplněné malým bílým tílkem s aplikacemi květinek v barvách sukně. Miláno Fashion Week září 2013, kolekce pro jaro–léto 2014.
 
3.
Svěží je minimalistický model z ateliéru Blumarine předvedený na milánském Fashion Week v září 2013. Úspornou klasickou barevnost osvěží grafický panelový potisk sukně s délkou pod kolena a stylizovaný průhledný top. Společně tvoří elegantní set pro jaro a léto letošního roku.
 
4.
Vznosná společenská kreace je z přehlídky značky Elie Saab v Paříži v Tulerieských zahradách z října loňského roku. Je z černé krajky s hlubokým výstřihem do V, přepásaná jemným úzkým páskem a s rukávy zakončenými burdurovým okrajem.
 
5.
Přes modely z přehlídek Pret-a-Porter jsme se dostali do módy nejvyšší – haute couture. Její přehlídky proběhly letos v lednu a jsou určeny pro léto 2014. Jedna z nich patřila domu Martina Margiela.
 
6.
Bílá slavnostní kreace je od Alexise Mabille z přehlídky haute couture, která se konala v lednu v Paříži. Jednoduché přiléhavé dlouhé šaty obtékají figuru v ženských liniích. Zdobné prvky v podobě motýlků jsou dnes již designérovým podpisem – viz i druhý obrázek v detailu.
 
7.
Také modelový dům Chanel předvedl v lednu svou kolekci, a to tradičně v Grand Palais v Paříži. Svou zakladatelku nepopřel ani nyní v řadě kreací ztvárněných nikým menším, než je Karl Lagerfeld.
 
 
8.
Do haute couture patří i značka VERSACE, která v Paříži zářila ohnivými barvami společenských kreací. Model Donatelly Versace v ostré oranžové je nekonkrétní oděvní stylizací se zdobnou pasovou partií, šaty tělové barvy jsou zdobeny zvláštní stříbřitou geometrií a tvarovou stylizací.
 

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop