MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


TA LÉTA DEVADESÁTÁ Trendy v dámské konfekci sezóny jaro/léto 2014

- SB -

Přinášíme vám trendy nadcházející sezóny, jejichž náznaky se objevovaly už v předcházejících sezónách, ale nyní se projevily naplno a ve velkém. V duchu retro návratů se tentokrát návrháři zmocnili devadesátých let a ozdobili svoje kolekce flanelovými košilemi, roztrhanými džínsy, sportovními či nadměrnými overaly, volnými kalhotami, krátkými svršky, a dokonce igelitovými taškami. Proberme to podrobně.
 
 
1. Popart
 
Jedním z nejdominantnějších sezónních odkazů návrhářů je zajisté popart. Do centra pozornosti se dostal potisk plný moderního umění, výrazné barvy a vzory. Za nejtroufalejší vyhlašujeme popart tváře a surrealistické obrazy à la Prada. Komerčně přitažlivější byly kombinace vzorů a výrazných barev. Dokonce i Céline opustila svůj typický minimalistický styl a pokryla své návrhy širokými tahy štětce a výrazným potiskem. 
 
 
2. Geometrické vzory, optické iluze
 
Lídry tohoto směru se stali Fendi, Preen a Marc Jacobs. Návrháři je předvedli v monochromatickém i barevném provedení, výraznými motivy se staly asymetrické siluety, volány a atypické výřezy.
 
 
3. Lesklost
 
Retro představy o budoucnosti se naplnily a na přehlídkových molech jsme mohli sledovat vesmírně vypadající metalické uniformy, šaty i sukně. Lanvinova kolekce nabídla sci-fi lesklé kostýmy, Haiser Ackermann kombinoval metalické návrhy s průsvitnými materiály.
 
 
4. Transparentnost
 
Návrháře oslovila myšlenka transparentnosti a pokoušejí se nás nalákat na otevřenost a odhodlání „jít s kůží na trh“. A nejde jen o průhledné materiály, které se tuto sezónu dominantně derou vpřed. Chtějí, abychom „nahlas“ vyjádřili světonázor tím, že si oblékneme šaty s logy. Loga jako hlavní znak 90. let jsou tedy zpět. Odkaz, který je nesen oblečením, předvedli např. Alexander Wang, Ashish či Kenzo.
K jaru a létu neodmyslitelně patří „transparentní“ čili průhledný materiál. Sukně, šaty, blůzy ze vzdušného materiálu jsou klíčovým prvkem této sezóny. Správný způsob jeho nošení je vrstvení, jak ukázaly kolekce od Calvina Kleina, Fendiho či Stelly McCartney. 
 
   
5. Luxusně sportovně
 
Jednou z nejpopulárnějších a nejkomerčnějších témat této sezóny je bez jakýchkoliv pochybností sport. Několik návrhářů však předvedlo sportovní oblečení, jehož by bylo do tělocvičny škoda. Aktivně světlé odstíny kombinovali s vyššími materiály jako nylon, neopren a síťovina. Klíčovými položkami se staly šortky, tenisové sukně, podprsenkové svršky vrstvené pod bomber bundou. Barevné bloky jako dědicové minulých sezón byly novátorsky doplněny pruhy a čísly univerzitních sportovních týmů. Sportovní bundy zkombinované s hedvábnými sukněmi předvedl Jonathan Saunders, Victoria Beckham se zas inspirovala lichotivým tenisovým dresem.
 
 
6. Záplava květů
 
Přehlídková mola zaplnily romantické květy z třešňových sadů a botanických zahrad. Nejkrásnější a neženštější trend nové sezóny se přenesl do potisků, 3D aplikací, a dokonce nápisů. Květy posely široký sortiment tkanin, jako jsou šifon, organza a krajka. Návrhy zdobené 3D aplikacemi květů předvedla Mary Katrantzou. Atypické pojetí tohoto tématu jsme obdivovali u Christophera Kanea, jenž květinový vzor „rozpitval“ a nabídl jeho encyklopedické detaily.  
 
 
7. Pastelové barvy
 
Stejně jako květinové vzory přináší jaro pastely. Tuto sezónu se staly nástrojem na zjemnění silných a výrazných návrhů. Prabal Gurung jimi zjemnil svou luxusní kolekci, Burberry zase svoje nepřehlédnutelné průhledné návrhy.
 
 
8. Krátké svršky
 
Přesně tak! Návrháři si vzpomněli na odhalená bedra z 90. let a my jsme tak mohli na předváděcích molech obdivovat dokonalé pasy modelek. Krátké budou také kabáty, tento trend k nám volně přechází z minulé sezóny, ale inovovaný atributem volnosti (až nadrozměrnosti).
 
 
9. Volné kalhoty
 
Přirozeným společníkem krátkých svršků jsou široké a volné kalhoty. Jejich tajemství spočívá v tom, že sluší všem, a proto budou zřejmě patřit mezi nejoblíbenější trend nadcházející sezóny. Zatímco Karen Walker spojila široké kalhoty s dlouhými topy, s těmi krátkými je předvedl např. Alexander Wang.
 
 
10. Midi sukně
 
Několik návrhářů nás přesvědčilo, že ke krátkým svrškům dobře padnou také midi sukně (zároveň dokonce lichotivě prodlouží postavu). Hlavními advokáty tohoto trendu byli Proenza Schouler a Oscar de la Renta. A absolutním hitem jsou plisované. 

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop