MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Skandinávská móda přistupuje k minimalismu novým způsobem

-SH-

Kodaňský týden módy tradičně otevírají jasné čisté linie a ukončují výhradně přiléhavé, mnohovrstevné dlouhé košile. Skandinávská móda je velmi oblíbená – a proto je její odbyt zaručený. Její proslulé čisté a minimalistické linie zaručují úspěch mnohým značkám, protože uspokojují vkus žen, které hledají jednoduché a nenásilné formy elegance, čímž se většinou vyhnou módním rizikům. Nadčasovost modelů z nich tudíž dělá bezpečnou investici.

Jako narušující prvek letního týdne módy mohly působit volné modely nekonvenčních střihů, asymetrické vzory a vrstvení tkanin, které modelům přidalo na objemu. Jde zřejmě o přímou reakci na tradiční minimalismus přiléhavých střihů. Kodaňský týden módy tentokrát spojil zdánlivě protikladné stránky módy a návrháři předvedli, jak je možné dohromady vkusně kombinovat několik stylů. Některé kolekce se držely výhradně jednoho tématu, jako například bláznivé outfity s diagonálními zipy Davida Andersena. Jiní návrháři, jako například Hubert, zůstali věrni severské klasice. Hubert předvedl minimalistickou kolekci, jejíž jednotlivé modely zredukoval na nevyhnutelnou podstatu. Z větší části jsme však zaznamenali nástup mladých návrhářů na novou cestu moderního skandinávského přístupu k módě, který usiluje o sblížení seveřanské DNA s evropskou a americkou inspirací. Výsledek stál určitě za to a schopnost některých návrhářů nabídnout kolekci s puncem multikulturality byla ohromná. Nelze nezmínit například květinové blůzky a plisované šaty značky Edith&Ella Ameriky padesátých let, sedmdesátými léty inspirované bohémské šaty a chlapecký look kolekce Noa Noa. Zaujaly nás také siluety Barbara i Gongini a světle hořčicová bavlněná sukně značky Whiite. Nepřehlédnutelné byly také síťovinové overaly z dílny Tabernacle Twins, jejíž tvůrce se inspiroval grange kulturou devadesátých let. Širokou veřejností netrpělivě očekávaná přehlídka Henrika Vibskova zhmotnila jazzového ducha Ameriky třicátých let. Ivan Grundhal zase působivě dokázal, jak vkusně se dá zkombinovat jemný materiál se silnou tkaninou a zachovat u něj výraz haute couture. Seveřanskou identitu kolekcí asi nejvýrazněji potvrdila zvolená paleta barev. Mezi jarními a letními modely převládly oblíbená černá, bílá a šedá, které přehlušily zástup jasných barev těchto ročních období.

Vypadá to, že skandinávská móda v současné době prochází revolučními změnami a návrháři jsou připraveni přesvědčit mezinárodní publikum o svých kvalitách. Seveřanské estetické cítění doplněné duchem dálek je, jak se ukázalo, skutečně mocné.

foto: cfw.dk

 

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop