MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Nezanedbatelné drobnosti - Trendy funkčních doplňků oděvů podzim/zima 2013/14

J. Částková

Sice jsou v souladu s trendy oděvních textilií a oděvů, ale přeci jen si jdou svou vlastní specifickou cestou. I tak drobné předměty, jako jsou knoflíky, přezky, zapínání, závěry, druky, koncovky různých stahovačů, zipů, lemy či jiné zdobné detaily prochází svým vývojem a do budoucích sezón nabízí vize a směry, které vychází z inspiračních témat a jsou podpořeny současnými možnostmi techniky a technologie.

Pro dámské oděvy budou aktuální čtyři tematické skupiny:

RIGID OPULENCE

Téma je zdobné, bohaté jak svou barevností, tak formou a vychází z barokních nálad. Paleta olejových odstínů má údernou plamennou sílu a zlatavé akcenty. Lesklá nádhera olejových obrazů starých vlámských mistrů, světelné efekty a šerosvit jsou tou pravou náladou této skupiny. Dominují tu temné tóny blízké k černé, zlatá, bordó, hnědá, skořicová, oranžová a plamenná červená. Vzhled knoflíků často vychází z filigránské řemeslné práce nebo je inspirován designem šperků. Využívají se také skleněné kameny, třásně, výšivky, prýmky, květinové náměty, kovové typy a dámská klasika: zlato s perlou.

LOVE POTION

Skupina má mladý, trochu drsný, chlapecký, ale především casual výraz. Jsou pro ni charakteristické troufalé kombinace námětů z tradičního kolejního života a indiánské inspirace. Využívá americké symboly – pruhy, hvězdy, erby, které nově interpretuje do série nálad od dívčí plachosti po agresivitu svádění. Barevným základem tématu jsou zimní pastely kombinované se sytými tóny hnědé, béžové, zelené a temně rudé. Pro vyšší působivost se využijí protiklady a neobvyklé kombinace: šperky jsou ve směsi s jadrnými detaily z vojenského světa, spony potažené silnými manšestry stojí vedle tuhých kožených a kožešinových materiálů a kovů. Téma nepostrádá vintage charakter.

COLOURDELIC

Téma je plné divokých barevných kombinací, vzorů a povrchů s odkazy na Ziggyho Stardusta a hudbu psychodelického rocku. Téma využívá koláže k výrazným a neobvyklým kombinacím: bloky struktur, vzorů, tisky zvířat, hmyzu, hadích kůží, a to vše v zuřivé barevnosti jako vize a představy napadeného vědomí. Křiklavé barevné směsi jsou někdy mírněny bílou a černou barvou. Schizofrenie dává do pohybu vzory, vlní je či láme. Kamufláže jsou divoké a křiklavé. Knoflíky, uzávěry a další doplňky budou velké, knoflíky skoro jako brože jsou víc dekorativní než funkční, někdy ploché, jindy jako polokoule nebo koule, používají se mřížkované a vyrážené vzory a mix materiálů: kov, plast, černý jantar, barevné sklo a kůže.

NEO NOIR

Světlo a stín, gangster v temné uličce pod kuželem světla lucerny. Inspirace pochází z estetiky filmů noci, kde panuje temná nálada a zadumaná atmosféra. Výraz je odvozen z napětí protikladů pánského a dámského světa. Pro dámské téma je využita jistá dávka agresivity vypůjčené z pánského světa. Dominuje černá barva s bílými akcenty, přidá se i škála šedých odstínů od světlejších tónů k antracitové. Ostatní barvy jako růžová, zelená, terakota a temná červená jsou využity jen střídmě. Klasika z pánských oděvů je interpretována pro dámský sektor: tradiční čtyřdírkové knoflíky z rohoviny, vyznačení značky, decentní nápis, zvýrazněná obruba, drobný kovový detail, jemný reliéf… Využívají se klasické materiály v matném i lesklém provedení, někdy trochu nevýrazného třpytu, jindy lesklé politury. Řemeslně dokonale jsou zpracované kožené doplňky.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop