MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Kuriozity - móda nás baví! (Kruhy, To nejsou boty do roboty...)

J. Částková

Móda nemá ve své rozmanitosti jen vážnou a seriózní profesní stránku, často ráda šokuje, často poskytuje vtipnou podívanou či hru.

KRUHY

Dvě propojená písmena C neomylně označují módní dům Chanel. Obří kruhy jsou také vlastně velká spojená céčka. Možná symbolika, možná manýra. Kabelky salónu Chanel představené při přehlídce v Grand Palais v Paříži jsou výrazné, geometricky strohé a nezapomenutelné. Nevíme ale, jak dobře se nosí. V každém případě budou nositelky vypadat jako gymnastky se svým nářadím a budou potřebovat i trochu životního prostoru navíc.

DALMATIN BLEDL ZÁVISTÍ

Puntíky kam dohlédneš, až oči přecházejí, malinké, střední i velké, pravidelně poseté po ploše, ale i nepravidelné jako skvrny. Převážně červené, a také černé na bílém podkladě. Jedná se o velkolepou reklamní kampaň na téma POP UP, kterou si dopřál módní dům LOUIS VUITTON při otevírání nového obchodu v Paříži. Na tuto událost jistě nikdo nezapomene a je pravděpodobné, že se téma rychle odrazí i v módních trendech. Současná módní témata puntíky přímo nezavrhují. Mají je jako vedlejší náměty, i když naivní puntík má svůj půvab i retro náladu. Možná nahradí šachovnice z jarní kolekce této značky. Uvidíme, zda budeme kupovat puntíkované kabelky místo těch tradičních s iniciály LV.

OBRAZY A PŘÍBĚHY

Molo na přehlídce dvojice tvůrců Dolce&- Gabbana bylo zaplaveno nádherou bohatých barevných tisků a jejich různorodých kombinací v modelových kreacích. Květiny, kytičky, dekorativní vzory, historické tapetové náměty, ale i dobové obrazy, příběhy a figurální tematiky trochu šokovaly milánské publikum při Fashion Week na přelomu září a října. Modelky se ale dobře sžily s historií. Sukně modelu na fotografii je zdobena násobnou pánskou tváří, že by to byl sukničkář?

TOUHA PO OBJETÍ

Tu máme čas od času všichni, i ti, kteří to nepřiznají, ale především ti, kteří jsou zamilovaní. Módní návrhář Si Chan vyřešil problém s objetím po svém. Ručičky zabudoval do zateplené bundy nebo objemné šály. A to vždy mnoho párů ručiček. A tak nevíme, zda se jedná o znak promiskuity nebo velké touhy. Zábavné, barevné i vtipné kolekce byly předvedeny v Singapuru letos v září.

 

TO NEJSOU BOTY DO ROBOTY

To jsou nové typy bot z letošních milánských přehlídek a nabízí se otázka, zda se na nich dá vůbec chodit. Ale modelky jsou zkušené eskamontérky a nechodí po molu zadarmo, navíc budou mít svou krásu dobře pojištěnou. Nezbývá než věřit, že neobvyklé návrhy módních tvůrců podpoří zkušený obuvník se smyslem pro vyvážené řemeslo. Někdy to vypadá víc než krkolomně. Vývoj se nedá zastavit, ale do roboty půjdeme raději v polobotkách nebo ve značkových teniskách.

foto: profimedia.cz

 

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop