MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Vlnap vydělal necelý milion, výsledek ovlivnily i ceny surovin

zdroj ČTK

Výrobce textilních přízí Vlnap Nejdek vykázal za loňský rok zisk přes 900 000 korun. V předchozím roce to bylo více než 15,8 milionů korun. Hospodářský výsledek ovlivnil mimo jiné výrazný růst cen všech surovin, zejména vlny. Tržby firmě vzrostly meziročně o 20 milionů korun na zhruba 380,4 milionů. Letos očekává firma vzhledem k situaci na světových trzích tržby na úrovni roku 2010. Údaje zveřejnila společnost Vlnap ve výroční zprávě. Z celkových tržeb Vlnapu tvořil vloni 77 procent zisk z průmyslové příze, která je určena pro další zpracování v tkalcovském a částečně v pletařském průmyslu. Tržby v tomto segmentu meziročně vzrostly o pět procent. Zbytek tržeb tvořily příze k ručnímu pletení buď ve finální podobě pro drobný prodej, nebo jako meziprodukt ke konečnému zpracování u zákazníků. Hlavními produkty co do objemu výroby zůstaly i loni příze pro tkaní potahových látek v nábytkářském a v dopravním průmyslu. Všechny tržby realizoval Vlnap se zákazníky v Evropě. Nejvíce v její střední a severní části, kde utržil za své zboží 257,8 milionů korun. To představovalo kolem 69 procent z celkových tržeb. Na tuzemském trhu prodala firma produkty za zhruba 24,4 milionů korun. Loni obchodovala společnost Vlnap se 191 zákazníky, s nimiž udělala obrat vyšší než 1000 Kč. V roce předchozím to bylo 214 zákazníků. Deset obchodních partnerů přitom zajišťovalo polovinu z celkových tržeb.

Vlnap Nejdek investoval loni do modernizace a rozvoje výroby kolem 17,1 milionu korun, tedy téměř dvojnásobek v porovnání s rokem 2010. Počátkem loňského roku zaměstnával Vlnap 222 lidí, jejichž počet v závěru roku klesl na 190.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop