MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


PVH a Warnaco vytvoří jednu z největších oděvních firem na světě

zdroj ČTK

Oděvní společnost PVH Corp, která vlastní značky Calvin Klein či Tommy Hilfiger, se dohodla na koupi výrobce spodního prádla a sportovního oblečení Warnaco Group za 2,9 miliardy USD (téměř 56 miliard Kč) v hotovosti a akciích.

Spojením vznikne jedna z největších oděvních firem světa. Dohoda také opět sloučí výrobu veškerého oblečení značky Calvin Klein. PVH vyrábí pod touto značkou formální a sportovní oblečení. Warnaco má od roku 1997 licenci na výrobu spodního prádla a džínového oblečení pod značkou Calvin Klein. Dále jí patří značky Speedo, Warner's či Olga.

Dohoda ohodnocuje jednu akcii Warnaco na 68,43 dolarů, což ve srovnání s předchozí cenou na trhu představuje zisk 34 procent. Dohoda, kterou již jednomyslně schválily správní rady obou firem, by měla být dokončena na počátku příštího roku. Po jejím dokončení budou mít současní akcionáři firmy Warnaco v PVH podíl deset procent. Roční tržby nové skupiny mají činit osm miliard USD, napsaly agentury AP a Reuters.

foto: profimedia.cz

 

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop