MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Nike prodala Umbro skupině Iconix Brand Group za 225 milionů USD

zdroj ČTK

Největší světový výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike Inc. prodal svou značku Umbro skupině Iconix Brand Group za 225 milionů dolarů (asi 4,3 miliardy korun). Transakce by měla být dokončena ještě letos. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

"Je těžké se zbavovat jakéhokoli podniku, ovšem nám tato transakce umožní zaměřit se na využití našich největších příležitostí k dalšímu růstu," uvedl prezident a generální ředitel společnosti Nike Mark Parker. Podle ředitele Iconix Brand Group Neila Colea je Umbro skutečně fotbalovou značkou s globální základnou věrných zákazníků. "Umbro je zajímavou akvizicí díky více než 30 licencím ve více než 100 zemích světa a také díky věrným zákazníkům," poznamenal Cole. "Těšíme se, až ji zařadíme do portfolia našich ikonických značek," dodal.

Skupina Iconix licencuje a prodává pestré portfolio spotřebních značek, například Candie's, Bongo, Badgley Mischka, Joe Boxer, Mossimo, Rocawear, Cannon či Waverly. Firma Umbro byla založena v britském Manchesteru v roce 1924 a byla jednou z prvních firem zaměřených na výrobu fotbalové výstroje. Ve výrobě oblečení a obuvi pro fotbal pokračuje i dnes a obléká mnoho fotbalových týmů z Evropy, Severní a Latinské Ameriky. Nike koupila Umbro v roce 2008 za 582 milionů USD.

Nike se v současné době hodlá zaměřit na svoji hlavní značku Nike, která má největší podíl na tržbách, a značky Jordan, Converse a Hurley. Jejich produkty považuje za přirozený doplněk hlavní značky, oznámila firma již letos v květnu. V plánu má prodat také značku Cole Haan.

 

foto: profimedia.cz

 

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop