MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Trendy 2013 - Jepičí život módního světa

Trendy 2013 - Jepičí život módního světa

J. Částková

Je za tím půl roku práce, hodně starostí – a také peněz. Půl roku se vymýšlejí a připravují nové kolekce, které pak během chvilky předvedení na molu rychle zestárnou. Ještě nějaký čas se objevují v módních a společenských magazínech, ale pak už je vše pryč – a módní spirála se otáčí dál, ale již v novém kurzu. Řeč je o módě, pro tentokrát té z vyšších pater, už proto, že v první polovině léta proběhly přehlídky Haute Couture, Prêt-à-porter i stěhovavého cirkusu Fashion Week v metropolích světa a jiných významných městech. A protože je léto ještě v plném proudu, zaměříme první část na módu plavek – které jsou pochopitelně určeny teprve pro příští sezonu. Nekonečná řada plážových a koupacích kreací ve všech možných modifikacích byla předvedena na Floridě v Miami při přehlídkovém kolotoči Mercedes-Benz Fashion Week Swim 2013 ve druhé polovině července tohoto roku.

Zajímavě asymetrické je řešení jednodílných plavek s veselým a živě barevným potiskem citrusů, který upoutá na první pohled. Model je od A.Z. ARAUJO.

Luli Fama ve své kolekci „La Dolce Vita Miami“ předvedla mimo jiné zajímavou dvoudílnou kreaci s překříženým a strukturovaným vrchním dílem a s kalhotkami s malou nohavičkou v azurových barvách s batikovým vzorem.

Strohé geometrické barevné plochy zase zdobí jednodílné plavky Poko Pano a jsou vzpomínkou na vzory 60. let.

Doloros Cortes vyřešila vzdušně celou kolekci s kompromisem dvou– a jednodílných plážových oděvů. Ten v jasné světle zelené barvě je pletený a petinetové síťování je spojnicí obou dílů. Sluší tmavé pleti. A tak nás napadá, jak asi bude vypadat opálení u pleti světlé – pravděpodobně jako tetování.

A nyní ještě jeden model z této řady v obdobném duchu. Spojení dílů tvoří geometrický systém pásečků, do kterých asi nebude jednoduché se rychle obléci, ale tělo bude mít po opálení zajímavý design.

Do třetice Doloros, která si pohrává s nápady: tentokrát s prostřihy ve tvaru velkých kapek a s batikovým tiskem.

Využijeme v módě tolik vítané kontrasty a druhou část věnujeme společenským oděvům salónů Haute Couture – ty byly v Paříži na začátku července předvedeny ale pro zimní módní sezonu 2012/13.

Ateliér Versace uspořádal přehlídku v Paříži v hotelu Ritz – vzdušný šifonový model velké společenské róby má korzetový živůtek, který je bohatě zdobený výšivkou. Doplňuje ho dlouhá, členitá vlající sukně.

A znovu ateliér Versace – tentokrát se sportovní nápad stěhuje do společenské sféry. Kovový lesk do zlata laděných mini šatů, které jsou opatřeny velkou kapucí, velkými nakládanými kapsami a filigránsky zdobenou pasovou částí s výšivkou a aplikací.

Módní dům Christian Dior přinesl čisté tvary, které oživil jedovatou žlutozelenou barvou. Přiléhavý živůtek s dlouhými rukávy bez dekorací přechází do dlouhé zvonové sukně.

Ještě jednou Dior – v tomto případě vsadil na barvu, což je patrné u dvoudílného korzetového kompletu v barvě cyklámen, který je doplněn černými úzkými kalhotami s délkou nad kotníky. Zajímavé je řešení sukně, která z předního dílu ustupuje do jakési dlouhé „vlečky“.

Jean-Paul Gautiér vytvořil róbu v tělové barvě, která je zdobena skládanými efekty, leskem a šedým tiskem s výšivkou. Je doplněna kožešinovou pelerínou s vysokým chlupem v obdobné barevnosti – a vytváří tak vrcholně elegantní komplet.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop