MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Veletžní putování - Pitti Immagine Uomo a Pitti Women

Veletžní putování - Pitti Immagine Uomo a Pitti Women

J. Částková

Pitti Immagine Uomo a Pitti Women

Veletrh pánské módní konfekce a jeho paralelní tématické celky má dnes za sebou už 82. edici, nejedná se tedy o žádný experiment v námětu či termínu, ale o akci na solidní bázi zkušeností a tradic. Jde v podstatě o prestižní italskou záležitost. I když čas zamíchal s dlouhodobě ustálenou klientelou a výstavními stálicemi, mezery byly rychle zaplněny jinými, ale co je hodně důležité, úroveň zůstala vysoká. Tady nejde jen o oděvní výrobky, i když o ty se jedná především, tady se předkládá jak na talíři kultura jejich prezentace zabudovaná do kontextu kulisy, ať už je to retro nálada, květinová kulisa tropů, vytvořená pláž či sportovní klání. Po čase si v té obrovské nabídce oděvů vzpomenete právě na ten doprovodný faktor, který vám přiblíží i nabízený sortiment... Jaká byla pánská módní konfekce určená jarní a letní sezóně roku 2013?

Na první pohled optimistická a živě barevná s retro aspekty, casual, sportovně a prázdninově laděná, příjemná a přívětivá pro nositele i jeho okolí. Zachovává si stávající formy, které jsou řemeslně vymyšlené do optimálních střihových linií, zbývá však mnoho tvůrčích složek, které posunou módní vzhled do nových dimenzí. Je to barva, vzory, ale především materiál a vlákenné vstupy. Zastavíme se u materiálů. Jsou sice na první pohled tradiční a klasické, ale už sofistikované s novým omakem, strukturou, ale především funkcí, která vytváří příjemné a nekomplikované nošení a údržbu. Některé bavlněné kvality mají lehce pomačkaný povrch a mírně papírový omak, jiné jsou upraveny do extrémní měkkosti, lehkosti a vzdušnosti, uměle vyrobené a syntetické mají mizivou hmotnost a high-tech vlastnosti… Téma této edice bylo WONDERFOOD Pitti – zázračný pokrm. Nádvoří výstaviště bylo poseto základními produkty – pytli zrní, rýže, kukuřice, luštěnin, ale také snopy obilí, nad kterými se houpali ve výšce strašáci, jak jinak než v oděvech. Ti plašili dotěrné ptactvo, jehož křik a zpěv se nesl výstavou jako zvuková kulisa. Návrat k původním hodnotám, vzpomínky, ekologie a retro byly důležitými a klíčovými hesly veletrhu.

Pitti Woman

Stále ještě trochu váhající výstava dámské butikové a malosériové módy si může dovolit výstřednost forem oděvů, ale hlavně doplňků. Ateliéry, malé výrobny i jednotliví designéři předvádí své nekonvenční výrobky jako unikáty či malé série. Jde o oděvní a doplňkový design tak, jak jej v současnosti chápeme. Je založen na hledání nových forem, tvarů, funkce i krásy. Výstava Pitti Woman je podnětnou záležitostí, která je hodna obdivu, i když nebude mít nikdy mnoho obdivovatelů z řad běžné populace. Jistě má a bude mít na trhu své opodstatnění. Zájemců o nekonvenční módu je v záplavě konfekce všeho druhu stále dostatek.

Muzeum Enza Ferrariho

Při zpáteční cestě z Florencie děláme malé výlety. Tentokrát jsme se zastavili v Modeně i přes hrozbu nedávného země chvění. Nově otevřené muzeum Enza Ferrariho jsme si nemohli nechat ujít především pro vysoce atraktivní architekturu, vybudovanou na základě návrhů Jana Kaplického. Nádherná impozantní moderní stavba v žluto-bílo- stříbrné kombinaci spolu se starobylým rodným domem zakladatele značky vytvořily komplex, v jehož útrobách jsou vystaveny automobiloví veteráni, trofeje, historické dokumenty, pracovna Enza Ferrariho, úspěšná závodní i civilní auta. Design moderní architektury, aut a módy mají společného jmenovatele – krása, funkce i práce s textílií (povrch budovy je vytvořen fólií).

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop