MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Veletrhy GDS a GLOBAL SHOES startují do dalšího ročníku

Veletrhy GDS a GLOBAL SHOES startují do dalšího ročníku

Jen co docela nedávno úspěšně skončily jarní specializované veletrhy GDS a GLOBAL SHOES, už se blíží jejich další vydání. Pod heslem „Inspiration to go“ se od 5. do 7. září 2012 v Düsseldorfu opět sejde mezinárodní obuvnická branže. Ústředním tématem je tentokrát obuv pro módní sezonu jaro/léto 2013, která bude obklopená jedenácti tematickými sekcemi veletrhu GDS a doplněná obsáhlým doprovodným programem s módními přehlídkami, přednáškami a semináři. Celkem je na GDS opět očekáváno více než 800 vystavovatelů z více než třiceti zemí z celého světa. „Naše koncepce je zcela střižená podle potřeb našich návštěvníků a se svými jednotlivými lifestylovými sekcemi umožňuje všem účastníkům snadnou orientaci. Zároveň vytváříme atmosféru, které ponechává spoustu prostoru pro inspiraci,“ říká ředitelka veletrhu GDS Kirstin Deutelmoserová.

Zajímavé nové značky na GDS

Na odborné návštěvníky čekají na podzim opět četné nové značky jak ve špičkovém segmentu, tak i v oblasti vycházkové a sportovní nebo dětské obuvi. Ve vrcholném segmentu slaví svoji premiéru například francouzští návrháři Francois Najar se svou kolekcí lodiček a Yves Desfarge se svojí kolekcí dámských bot pod heslem „elegantní, ekologické, férové“. Také koncepční prostor „white cubes“, který byl v březnu úspěšně obnoven, boduje s úžasnými novými značkami třídy high fashion, jakými jsou například Walk-over nebo Moods of Norway. Tato norská značka byla založena v roce 2003 Stefanem Dahlquistem, Peterem Borresenem a Simenem Staalnackem jako oděvní, aby po celém světě propagovala norský styl a trendy „made in Norway“. Na veletrhu GDS představí Moods of Norway svoje nejnovější kolekce pánské obuvi a tašek. Zúčastní se ho také americká značka Kork-Ease, jejíž klínové korkové sandály se vyznačují použitím měkké, hodnotné kůže a lehkého korku. Urbánní tematické sekce jsou opět zcela ve znamení vycházkové a sportovní obuvi. Svoji premiéru zde slaví mimo jiné značka Calvin Klein Jeans a izraelská designová značka Coupleof, jejíž obuv se vyznačuje neobvyklými tvary, náročným ručním zpracováním a hrou s proporcemi a asymetrií. Bestseller Group navíc ke značce Selected poprvé prezentuje také značku Jack & Jones.

Trvalá udržitelnost – téma v trendu

Stále více značek sází na ekologicky vyrobenou módu – a vyrovnává se tak s rostoucí poptávkou ze strany zákazníků. Podle studie Spolkového úřadu pro ochranu životního prostředí již dva ze tří dotázaných respondentů kupují cíleně produkty, jejichž výroba co nejméně zatěžuje životní prostředí. Příslušně velké je i spektrum vystavovatelů na veletrhu GDS, kteří na své prapory zapsali toto téma, mezi nimi jsou například El Naturalista, Ecogreen, Sioux (Green Grashopper) nebo Boombuz. Zvláštní vystoupení bude mít značka Snipe, která v rámci velké prezentace na nadcházejícím veletrhu GDS poprvé představí kompostovatelnou koženou obuv, která je vyráběna podle tradičních postupů.

Design Att ack se promění v přístavní město „Aqua Marina“

Zóna Design Attack je speciálním projektem veletrhu GDS. Přibližně 100 mladých návrhářů zde představí své výstřední kolekce, které se orientují mimo takzvaný hlavní proud. Při svém 17. vydání se „Scene Area Design Attack“ promění v zaniklé přístavní město „Aqua Marina“, jehož střed se starým majákem je obklopen chátrajícími uličkami. Celou atmosféru dokresluje typická přístavní špeluňka a ztroskotaná plachetnice.

Informativní doprovodný program

Pod heslem „Inspiration to go“ se opět rozjede obsáhlý doprovodný program veletrhu GDS. Módní přehlídky v hale 2 představí nejnovější trendy z jednotlivých tematických zón GDS. „Speakers‘ corner“ v hale 7.0 nabídne přednášky k trendům, workshopy a panelové diskuse v hodinovém taktu.

„Made in Italy“ jako samostatná show

Sdružení „Consorzio Maestri Calzaturieri del Brenta“ oslaví na nadcházejícím veletrhu GDS svoji již 35. účast. V září 1977 se výrobci obuvi z oblasti mezi městy Padova a Benátky poprvé zúčastnili veletrhu GDS. U příležitosti tohoto výročí se celý obuvnický region prezentuje zvláštní módní přehlídkou a předvede novinky ze světa italské módy.

GLOBAL SHOES – leading trade fair for sourcing

Současně s veletrhem GDS se koná i veletrh GLOBAL SHOES. Pod heslem „shoe fashion all along the line“ představí tato platforma pro velkoobjemové dodavatele širokou nabídku obuvi a koženého zboží pro masový trh. Na nadcházející akci je očekáváno více než 350 vystavovatelů ze všech důležitých obuvnických zemí. Další informace a obrazový materiál k veletrhům GDS a GLOBAL SHOES najdete na internetu na webových stránkách: www.gds-online.com, www.globalshoes-online.com Kontakt : Tiskový referát GDS/GLOBAL SHOES Christiane Schorn, Cathrin Imkampe (asistentka) tel.: +49 211 4560-991, fax: +49 211 4560-87991, schornc@messe-duesseldorf.de, imkampec@messe-duesseldorf.de

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop