MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Školní aktivity

Školní aktivity

J. Částková

– ač po škole, nejsou poškoláci

Je zase konec jednoho školního roku a za studenty odborných škol se zaměřením na oděvní tvorbu je spousta práce i trápení. Naučili se mnoho dovedností, jsou o rok moudřejší, už je nic jen tak nerozhází, vždyť dílčí nezdary lze napravit. Ke konci června se všichni hlavně těšili na prázdniny… Ale ti z druhého ročníku holešovické VOŠON se rozhodli ještě poslední školní odpoledne předvést své klausurní práce náhodným divákům přímo v centru Prahy. Téma klausurní práce zněla „DO PEDÁLŮ“ , ale přehlídka se klidně mohla jmenovat „dokola na kola“. Ve spolupráci s firmou KALAS, výrobcem outdoorového a sportovního oblečení, vytvořili studenti různé variace oděvů sice ve sportovním duchu, ale přeci jenom s nábojem módy určené do města, ulic, ale i pro relaxační sportování. Využili nejen své kreativní nápady, ale i novodobé high-tech materiály s patřičným konfekčním zpracováním. Funkce je pro všechno oblečení, a pro sportovní výrobky zvlášť, nutností. Modely osvěžili živými a neonovými barvami, tisky dle vlastních návrhů a spoustou nepřehlédnutelných a vtipných detailů. Vtipně byla ostatně pojatá celá přehlídka na Jungmannově náměstí. Studenti a „manekýnky a manekýni“ z jejich řad vyjížděli na kolech z průchodu rajské zahrady u chrámu Pany Marie Sněžné a druhou stranou se tam vraceli. Na trase stačili předvést své modelové kreace i sportovní oděvy již zmíněné firmy. Show byla milá, dynamická a nápaditá, provázená hudební kulisou a komentovaná studentkou Veronikou (velmi dobře). Poskytla pozvaným hostům, náhodným chodcům i kavárenským povalečům milou podívanou. Po přehlídce si všichni mohli konečně společně zavolat: „Hurá na prázdniny!“ Tak ať je mají krásné.

– zářivé papírky

První ročník se toho musí za těch pár měsíců naučit úplně nejvíc. A do toho stíhají studenti obsadit nejrůznější soutěže a akce. Jednou z nich, a to hodně veselou, bylo zpracování malých barevných papírových čtverečků (těch, na které si běžně děláme poznámky) do fantazijních modelů podle svých představ. Ty byly určeny na propagační akci firmy s kancelářskými potřebami, která dodala tisíce barevných papírků. Studenti na to měli málo času a tvořili ve dne v noci. Ale výsledek byl kolosální. Model s třepením, model z kornoutků…, zkrátka množství hravých a kreativních nápadů. A tak to má být, zkusit tvořit z neobvyklých materiálů, vyzkoušet si atmosféru časového tlaku i následnou radost z dílčího úspěchu.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop