MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Kuriozity - zábavný šok, inkognito, barevní statici

Kuriozity - zábavný šok, inkognito, barevní statici

J. Částková

ZÁBAVNÝ ŠOK

O Berlíně je obecně známo, že se nebrání, ba přímo vyhledává šokující módní aktivity. Město je nově vystavěné, mládí tam má zelenou, právě tak jako různé festivalové, hudební a módní akce. Při příležitosti Berlin Fashion Week na začátku června se konala neobvyklá přehlídka v tamějším metru za běžného provozu. Módní kreace byly velmi odvážné, někdy až eroticky zaměřené a modelky či manekýni v nich předváděli psí kusy – něco na způsob přesunu cirkusových umělců pod zemí. Cestující se očividně výborně bavili. Akce se jmenovala Chevrolet Underground Catwalk.

INKOGNITO

Obličejové masky, které jsou součástí vizáže modelek a tvoří jednotný celek s autorskou modelovou tvorbou, se objevily na přehlídce Haute Couture v Paříži na začátku července. Připomínají opačně nasazené čepečky, jsou ale úžasnou řemeslnou kreací, plnou zdobných prvků – kamínky, korálky, třpytky. Také modely určené sezóně podzim-zima 12/13, které doplňovaly, byly plné zdobných motivů, a tak se nezdá, že by autor chtěl nutně ušetřit na vizážistech. Je jím Mason Martin Margiela.

BAREVNÍ STATICI

Zase v Paříži a opravdu neobvykle pojal svou show pánské letní módy Tom Browne. Byla statická, manekýni oblečeni do barevných oděvů stály na podstavcích ve vyrovnaných řadách jako na spartakiádě (pardon na Sokolském sletu). Nabarveni na stříbrno a ve stříbrných botách působili jak z jiného světa. Jinak to byla docela legrace v barevném, károvaném letním veselém duchu. Hra klasických forem s materiálovým, vzorovým a barevným patchworkem nebyla sice novinkou, v každém případě byla osvěžením uprostřed velevážných módních akcí.

ZOO A SAFARI

Modely spíš připomínaly dětský karneval na téma „z říše zvířecí“, ale rozsáhlá kolekce značky RTV od Jang Du předvedená v Paříži měla mnoho zajímavých prvků. Působila jednotně ve stylu, měla působivý výtvarný náboj a dokonalé provedení tisků stylizovaných zvířat i doplňků ve formě pokrývek hlavy, tašek a batohů. Zkrátka zábava i kreace se probojovaly do vážené a vážné módní tvorby.

PŘÍRŮSTEK DO SBÍREK

Motýli jsou pro svou křehkou krásu vítaným přírůstkem nejen do sbírek, na které se lákají naivní (i protřelé) dámy na celém světě, ale využívají se často jako inspirace pro módní tvorbu. V Paříži na přehlídkách Haute Couture na počátku léta Gianbattiste Valli vybavil své modelky motýlími ozdobami i se síťkou na obličejích. Doplnil tak své působivé oděvní kreace novou vizáží.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop