MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Profil módního tvůrce

J. Částková

Proužky a proužkování patří neodmyslitelně k pletenině a pleteným výrobkům. Je to jeden ze základních výrazových vzorovacích prvků. Už je kdysi dávno (na začátku minulého století) přinesla světu módy věhlasná Coco Chanel, která si vzala inspiraci od trik námořních dělníků. O něco později se na pleteniny a proužky soustředila i neméně slavná Sonia Rykiel. Obě módní návrhářky našly v pleteninách zálibu a z proužků tvořily barevná a rytmická kouzla, která ještě v současnosti obdivujeme. V našich podmínkách se pletenině mnoho tvůrců nevěnuje a to je velká škoda, vždyť dnes si tato komodita z koláče módy a oděvů ukrajuje nadpoloviční podíl.

Ale přece je s pletením bytostně spojená módní tvůrkyně Martina Nevařilová, která ve svém studiu Navařila (vtipné má i spojení v e- -mailové adrese – nasilanavarila) nabízí, jak jinak, dobře upečené modely. A téměř vždy jsou na téma pleteniny.

Na své červnové přehlídce v pražském Prague City Park předvedla naproužkovanou jarní a letní dámskou kolekci nosivých a nadčasových modelů. Využila pro ně splývavý úplet v kombinaci modal/bavlna, který má řadu pozoruhodných vlastností. Svou přírodní podstatou (modal je modifikované viskózové vlákno, jehož základem je celulóza, bavlna je z celulózy téměř celá) má příjemný měkký omak a ve spojení s pletenou strukturou už zmíněnou splývavost, dobře se nosí a udržuje, nemačká se.

Kombinace proužků malých dimenzí s jednobarevnými typy, kombinace proužků v oděvních celcích i jednotlivých dílech, někdy s asymetrickou kompozicí, dávaly modelům svěží a příjemný vzhled. Také vybraná barevnost víc než ladila oku. Tmavé variace černých a šedých, světlemodré s béžovou i kontrastní módní stálice v černo-bílé byly pro kolekci základem. Modely s možností kombinací se skládaly z mnoha typů kalhot od tureckých přes leginy i ty hodně široké, sukní kratičkých i dlouhých, ale vždy pohodlně rozšířených, vrchní díly byly zajímavě střihově a kompozičně řešené a ještě se přidala celá řada šatů, které dnes tak trochu postrádáme v módních nabídkách. Doplňky v podobě vázaček, šátků, šňůrek… modely příjemně oživily. Zkrátka zdařilá kolekce prêt-à-porter v našich podmínkách jistě stála za zhlédnutí, ale i za úvahu, zda-li se pro toto či příští léto nepřevléci za zebru. Nemusíme už ani dodávat, že modelkami byly osobnosti známé ze showbyznysu se svými tělesnými přednostmi i nedokonalostmi. To je ale na přehlídkách Martiny běžné a sympatické.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop