MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Pánská móda se stává významným pohonem růstu luxusního trhu

Pánská móda se stává významným pohonem růstu luxusního trhu

Zdroj: ČTK, foto: profimedia.cz

Pánská móda se v poslední době stává důležitým pohonem růstu prodeje luxusního zboží, shodují se zástupci předních výrobců luxusní pánské módy. Ať už je to touha být elegantní jako Don Draper z televizního seriálu Mad Men, potřeba vypadat dobře na přijímací pohovor nebo jen zájem o nové "hadry", muži stále více utrácejí za luxusní oblečení a podle manažerů tento trend bude pokračovat i nadále, píše agentura Reuters. V loňském roce podle údajů konzultační agentury Bain & Co trh s luxusním oblečením pro muže vzrostl o 14 procent, což byl téměř dvojnásobek růstu trhu s luxusním dámským oblečením.
Mnoho prodejců v poslední době sází hlavně na Spojené státy, kde zájem mužů o módu roste, zatímco v Evropě kvůli pomalému ekonomickému růstu regionu zájem mužů o koupi luxusního oblečení ochlazuje. Expanzi v pánské módě v USA plánují třeba Hugo Boss, Alfred Dunhill, Saks či Coach.
Otazníky ale visí nad vývojem v Číně, kde sice zájem o luxusní zboží prudce roste, ale analytici začínají pochybovat, zda si může vysoké tempo růstu udržet. Čína je však i přes poslední zpomalení růstu nejrychleji rostoucím trhem s luxusním zbožím na světě a významnou oporou růstu jsou i zde muži. Největší místní prodejce luxusního pánského oblečení, firma Trinity, uvedl, že jeho tržby v obchodech otevřených nejméně rok loni vzrostly o téměř pětinu a plánuje zvýšit počet obchodů na 500 ze současných 370.
"Muži nenakupují tak často, nekupují toho hodně, ale jsou důslední. Muži jsou velmi věrní značkám," řekl agentuře Reuters výkonný ředitel Trinity Sunny Wong.
Ve Spojených státech muži utrácejí stále více za oblečení i mimo luxusní trh. Podle údajů výzkumné společnosti NPD muži loni zvýšili výdaje za oblečení o čtyři procenta, zatímco ženy o tři procenta.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop