MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Podzimní a zimní pánská casual móda 2012

Podzimní a zimní pánská casual móda 2012

J. Částková

Odklon pánských módních oděvů od formálních klasických typů je patrný již několik sezon. Souvisí to s vývojem, který má přímou souvislost se zrychleným tempem životního stylu.
Pánové už jsou také v jednom kole – a ve volném čase na něm zpravidla ještě jezdí – pokud ovšem neběhají v terénu nebo na kurtech. Přes vysoký nárůst sektoru sportovní módy a módy určené pro volný čas je právě casual sféra tou, která tvoří kompromis mezi krajními styly. Protože vychází z tradičních pánských forem – oblek, sako, kalhoty, vesty a pulovry, kabátky a tak dále – oblíbí si tyto typy i skalní nepřátelé všeho nového, právě tak jako milovníci retro návratů, kteří se rekrutují z řad mladých spotřebitelů.
I v této oblasti je kvalitativní vývoj nezbytný a projeví se v odlehčených konstrukcích textilií a v moderním způsobu konfekčního zpracování, ale především ve stylu uvolněného neformálního nošení.
Barevnost je tu zdrženlivá a soustřeďuje se na šedé, béžové, hnědé, modré a zelené odstíny, často s mírným vlasovým povrchem. Vzorová tematika je jednoduchá a je zaměřena na falešné uni typy a drobná kára.

Kabátky

Použitá zdrobnělina je tady na místě, i když se jedná o muže. Krátké kabátky kousek pod boční linií nebo do půli stehen jsou z vlnařských typů tkanin, s jednořadovým zapínáním na knoflíky, malou fazonkou a límcem, patkovými kapsami nebo s dvouřadovým zapínáním a širší fazonou. Jiným typem jsou klasické duflecoaty, ale opět jen v krátkých verzích a se zapínáním na olivky a s kapucí. Pro italský trh pak vypadají, jako by byly o půl čísla menší, než je obvyklé – ale to je v Itálii pro pánskou módu již delší dobu norma.

Saka

Samostatná saka mají také svou tradiční a ustálenou střihovou formu na dva knoflíky, s úzkou klopou, s patkovými kapsami a se dvěma rozparky v zádové části. Někdy mohou mít v loktové části oblé záplaty pro ještě uvolněnější stylovou polohu. Jsou jen lehce konstruovaná, vypadají měkce – a také jsou měkká. Mají hodně blízko k anglické klasice, která je pro ně také jasnou inspirací.

Zimní saka a bundy

Využívají formu a vzhled saka, která je zateplená a často prošitá, bundy jsou do pasu a využívají high-tech materiály, jsou také zateplené, s mnoha nenápadnými kapsami.

Pulovry a vesty

Jsou pletené na hrubých strojích a připomínají rukodělnou práci. Využívají strukturálního efektu irského vzorování nebo efektu muliné přízí. Některé typy jsou prodloužené, se zapínáním na olivy a lemováním kůží, jiné mají šálový límec a jsou vlastně také klasikou.
Nezbytným doplňkem jsou ležérně uvázané šátky a objemné omotané šály, kalhoty jsou prodloužené, úzké, popřípadě rovné. Mohou mít také ohrnuté nohavice.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop