MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Kuriozity - Balonky, ptákoviny, vrabčí hnízda, naruby...

Kuriozity - Balonky, ptákoviny, vrabčí hnízda, naruby...

J. Částková

BALONKY

Je neuvěřitelné, z jakých výchozích produktů lze vytvořit oděv. Tentokrát to byla balonková show, která se odehrála při otvírání velkého nákupního centra v čínské provincii Hubei koncem září letošního roku. Modely sice vytvořil Nizozemec, ale nadšenou reakci sklidily modelky obložené barevnými, více či méně nafouknutými balonky. Byly štíhlé, a tak jim nějaký ten nehmotný objem nevadil – boty měly pravděpodobně těžce podražené, aby neulétly. Zkrátka – komplexní airbagy do nepohody, nesmějí ale píchnout.

PTÁKOVINY

Indický oděvní designer Manish Arora zaplavil během své přehlídky Prêt-à-porter v Paříži na konci září (pro módní sezonu Jaro/Léto 2012) molo ptačími kreacemi. Krásné potisky s ptačími náměty byly prostřídány kreacemi, v nichž se to ptáky jen hemžilo. Model vzdáleně připomíná klec, na kterou se realisticky ztvárnění opeřenci (snad nebyli vycpaní!) slétli a vytvořili působivý, leč humorný efekt.

KYTEK JAKO NASTLÁNO

Ne příliš radostnou realitu naší doby se zřejmě pokusil odlehčit módní tvůrce na Fashion Weeku v Londýně v letošním zářijovém měsíci. Naivní tisky polních i zahradních kytek ve slátaných kombinacích s jinými dezény nebo malířské náměty slunečnic doplnila vysoká obuv – jak jinak než vyložená množstvím pravých květin – zkrátka tam trochu čouhala sláma z bot.

VRABČÍ HNÍZDA

Stylistika – výsledný vzhled modelek je různý – přehlídku od přehlídky. Každý kreativec vytváří své modely v souladu s modely i účesy a líčení tak, aby celkový výraz byl jednotný a vyjadřoval atmosféru, nápad či náladu. Modelky na přehlídce módní ikony Vivienne Westwoodové měly na hlavě vrabčí hnízda a navíc byly prošedivělé. Nebylo to však hrůzou z předvádění ani ze svérázné autorky – byl to v Londýně letos v září záměr se šokujícím účinkem.

NARUBY

Ještě jednou letošní Paříž a Manish ARORA. Vytvořil model, který evokuje vnitřek těla v plastu – jsou tam srdce, plíce, kosti i kus střeva. To se ale z dálky nepozná – z dálky to totiž vypadá jako úžasná prostříhaná kreace – trochu jako vzdušné brnění. A pak že si z nás tvůrci čas od času nestřílejí…

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop