MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Kuriozity - Krakoví, v pisoár oděna, zakuklenci, kostřička...

Kuriozity - Krakoví, v pisoár oděna, zakuklenci, kostřička...

J. Částková

KRAJKOVÍ

Novodobá aplikovaná krajka vytváří zajímavou kompozici z pospojovaných terčíků, přičemž největšími z nich jsou košíčky do podprsenek. Trochu to připomíná bruselské ATOMIUM v plošném vydání, zvláště když pokrývka hlavy rozpracovává motiv do prostoru. Výrazná modrá je jedním z módních barevných odstínů s tím, že blahodárné účinky vodní lázně proniknou všude a po opálení, v poněkud pozměněné barevnosti, se kresba ocitne i na těle majitelky. Tyto „víceúčelové plavky“ byly předvedeny na začátku června značkou Triumf na módním týdnu v Berlíně.

POKŘIVENÉ KAMARÁDKY

Neuvěřitelné formy dámské obuvi vytvořila ikona módní tvorby (která si z nás někdy opravdu utahuje, protože si to může dovolit) Vivienne Westwoodová. Jsou vystaveny v anglickém muzeu Th e Bowes Museum in Country Durhan. Vysoké platformy, netradiční tvary podpatků, textilní patchwork jako svrchní materiál, zdobné efekty – nic symetrického, natožpak konvenčního. Jen by nás zajímalo, zda jsou tyto nádherné artefakty také funkční a jestli nejsou pouhými dodavateli podvrtnutých kotníků pro místní špitály.

V PISOÁR ODĚNA

Nápad vytvořit módní kreaci, která by mohla viset na stěně jako obraz – Pop art fashion – je zajímavý a umělci se ho zhostili každý svým způsobem. Vznikla tak řada modelů na téma Andy Warhol a jeho umění, jmenovitě plechovky od polévek značky Campbell. Podobně vznikl také model roztomilých šatiček v podobě pisoáru pod názvem Fontána od francouzského umělce Marcela Duchampa. Co k tomu dodat? Jen doufat, že pánové najdou ten svůj pisoár na patřičném místě.

MÍT OBĚ RUCE VOLNÉ

Znáte to – tašky s nákupy, kočárek, děti, mobilní telefon právě zvoní a navíc začalo pršet. Nestačily by ani čtyři páry rukou. Ale je tu jeden z dalších praktických vynálezů století (jiným je třeba taška či kufr na kolečkách), mobilní deštník v pouzdru na zádech Backpack, který se nemusí v dešti držet. Byl vyvinut patrně pro deštivé dny, které provázejí tenisový turnaj ve Wimbledonu, ale našim barvám tam tentokrát pršelo jen štěstí.

ZAKUKLENCI

Kreativita studentů anglických uměleckých škol je nedozírná. A protože nejsou spoutáni mantinely ekonomiky, můžou vyjádřit svůj názor na módu. Tato skupinka zakuklených modelek byla veselá, barevná, a rozhodně ne nudná, ale také lehce ironická a svůdná. Vysílala k divákům svůj vzkaz o zakukleném a nedotknutelném soukromí. Anebo to snad byla čistě jen legrace?

TĚŽKÁ HLAVA

V Pekingu, na konci měsíce června, se uskutečnila neobvyklá stylistická show. Podle tradic se tu i jako volná tvorba vytvářely slavnostní účesy velmi neobvyklých tvarů pro budoucí nevěsty. Hlavy zdobilo množství nejrůznějších prvků a doplňků, nešetřilo se perlami, fi ligrány, korálky, drahokamy ani peříčky. Pyramidy účesů a podpůrných konstrukcí byly málem větší než modelky a podle všech indicií lehkou hlavu zrovna nedělaly. Veletrh má název China Hair and Beauty Expo a je určen pro kosmetiku, bižuterii a vlasovou tvorbu.

KOSTŘIČKA

Ptačí skelet připomíná model z pečlivými prostřihy. Modely od Iris van Herpen je vtipný – stejně jako celá přehlídka v červnové Paříži. Nové pojetí forem, materiálů a detailů je důvtipné a zajímavé.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop