MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Ve světě materiálů - Premiere Vision 2011

Ve světě materiálů - Premiere Vision 2011

J. Částková

PREMIÈRE VISION je veletrh oděvních materiálů, který se honosí všemi nej… příponami. Jen tak namátkou: největší, nejnavštěvovanější, nejodbornější – a taky první v sezóně… zkrátka první nositel módních prognóz. Kde jinde by měl mít své pole působnosti než v Paříži.

Tam se také sjeli hned na začátku února výrobci, obchodníci, oděvní designéři i zainteresovaná veřejnost. Každý se snažil pochytit něco ze vzdálené sezony pro svou práci. Atmosféra léta, ale toho v roce 2012, se zdá v rychlém sledu dějin příliš vzdálená, ale co se týče cyklu obměn módy, je správně nastavená. Výrobci už nabízejí kvality, barvy, vzory textilií podle svého programu a technologií, obchodníci mají nebývalý výběr, designéři mapují už ne zcela neznámý terén. Vše se bude ještě chvíli ladit, aby v hodinu H byla připravena nabídka oděvů pro zákazníka v již určených módních limitech. Tak nějak se vytváří móda od prvopočátku. A není to jenom nabídka textilií – zároveň jsou tu i další paralelní veletrhy, třeba s nabídkou oděvních doplňků od zdrhovadel přes knofl íky a Swarovského elementy po nášivky a etikety – i ty nejmenší háčky či cvočky zde mají své módní opodstatnění. Podle výběru tkanin a pletenin je tady možné objednat i doplňky, opět z nepřeberné nabídky, a zkompletovat si na jednom místě budoucí kreace. Tato velmi důležitá část výstavy se jmenuje MOD’AMONT.
Koho zajímá budoucnost oděvů s módou i funkcí, může se zastavit v části EXPOFIL. Tam jsou soustředěni především producenti vláken, ať už se jedná o velké chemické korporace, nebo asociace pěstitelů přírodních komponentů a výrobců přízí. Tady jsou v prognózách ještě ve větším předstihu. Řeší se nejen móda, ale především oděv s přidanou hodnotou – funkcí. Zárodek budoucí funkce se často vkládá už do vlákna – získá se šlechtěním přírodních komponentů, programuje se vlákennou směsí, konstrukcí příze a následně textilie. Ale to už je věda s velkým V – tady se rozhoduje, jak se budeme v oděvu cítit při sportovní zátěži nebo v nepříznivých povětrnostních podmínkách, bude-li nám i v módní kreaci příjemně anebo bude-li údržba našeho oděvu nenáročná na čas… Tato součást výstavy také klade důraz na šetrnou výrobu i recyklaci textilu, na obnovitelné zdroje a zcela zodpovědně se zabývá celou řadou dalších, aktuálních ekologických otázek. Velmi kreativní je část výstavy, která nabízí návrhy tisků – INDIGO. Tisky v současné době zažívají svoje obrození – a pro letní období to platí dvojnásobně. Pro tu budoucí sezonu je připraven gejzír barev a jejich kombinací v nových tematických námětech. Kromě nepřeberného množství květinových vzorů od drobných k velkoplošným, od konkrétních kreseb k fantazijním malířským typům to budou jednoduché grafi cké vzory, primitivní inspirace ztvárněné do high-tech námětů, abstrakce i hra s lomy a střihy vzorů. Nabídka indiga je také rozšířena o celkové návrhy oděvních dílů ve zmenšeném měřítku, především pletených oděvů s množstvím barevných, vazebních a tvarových efektů. Je to jedna z nejzajímavějších částí, kde kreace, technika a technologie kráčejí ve společném souznění.

Ještě se pozastavíme u barevných trendů na jaro–léto 2012, které byly prezentovány na Premiére Vision

Barvy v této sezoně budou optimistické a zářivé. Vedle řady pastelových odstínů růžové, lila, zelenkavé, citronové, béžové a smetanové se objeví sytější oranžová, růžová, červená, mentolová, levandulová, tyrkysová, oříšková a šedá, sytou řadu představují uhlíková, khaki, temně modrá a šedomodrá barva.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop