MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Kuriozity - Ptačí boty, Oděvní origami, Čepýrení

Kuriozity - Ptačí boty, Oděvní origami, Čepýrení

J. Částková

PTAČÍ BOTY

Nové a neotřelé kreace při tvorbě obuvi přinesl návrhář Kobi Levi. Pro inspiraci si zašel do říše ptáků a jejich zobáky přenesl do vysokých podpatků u jinak klasických dámských lodiček. Exotický náboj a barvu tak na módní molo přinášejí stylizované labutí či tokaní zobáky. Hrana nevkusu je přetavena do výtvarného díla z pravé kůže.

RUČKY, které ručí – OKO, které hledí – UCHO, které naslouchá

Ručky ručí za to, aby neodkryly nahotu nositelky. Obří oko je zajímavou velkoplošnou dekorací tisku na oděvu, ale je tu také ucho jako doplněk – tyto symboly pohromadě nevěstí nic pozitivního, byly už tolikrát v historii i v současnosti zneužity. Zato hra s ručičkami (také nic nového pod sluncem) je pro módu vtipně znovuobjevena ve formě jakéhosi všeobjímajícího korzetu.

SEBEOBRANA?

Ale kdež! To jenom vysoce módní dámská kabelka vypadá jako sekáček na maso, a to pořádný. V každém případě může být symbolem obrany, a tak pánové, třeste se, vždyť vůbec netušíte, co se v té stříbřité kůži skrývá. Nejspíš pár drobných, pár nezbytných šminek a doklady. Jeden ale nikdy neví… AltaModa AltaRoma: přehlídka Erkana Coruha v lednu letošního roku.

ODĚVNÍ ORIGAMI

Skládanky a vystřihovánky nejsou jen hrou, čas od času se objeví i v módě při hledání nových oděvních koncepcí a forem. Tento model, vyrobený z papíru, sice nebude mít s funkcí oděvu moc společného, je ale krásným sošným výtvarným dílem s vystříhaným krajkovým efektem, které může sloužit jako inspirace k další tvorbě. Dalo by se určitě nazvat „kreace s nápadem“ a bylo předvedeno v Bogotě na prvním ročníku kolumbijského týdnu módy letos v zimě.

ČEPÝŘENÍ

Když si pták čechrá svoje peříčka, je najednou daleko větší. Opojení v modré by se dal nazvat okouzlující model z peříčkově lehkého voálu, umně naskládaného do vrstev skladů či volánků. Zkrátka aby bylo co čepýřit. Mezi námi děvčaty, čepýří se samečci, a tak je zase inspirace ze světa zvířat nedokonale přenesená. Obdivuhodné je, jak ostrá modrá ladí s tmavou barvou pleti. Model od Piera Garrouldiho byl představen na London Fashion Week letos v únoru.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop