MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Okénko do vyšších pater módy

Okénko do vyšších pater módy

J. Částková

V srpnu, září a v říjnu se opět uskutečnila celá řada přehlídek vysoké módní tvorby napříč světem, a v nabídce byly tentokrát kolekce pro módní sezonu jaro–léto 2011. A opět jsme se přesvědčili (už pokolikáté), že dobrý nápad musí nutně podpořit kvalita materiálů a krejčovského zpracování. To je prvořadé, jako nadstavba pak může být okázalá, ironická či žertovná show v podobě účesů, líčení či choreografi e. U velkých jmen a značek jsou tyto kritéria vesměs splněna, někteří tvůrci často dohánějí výtvarnou kvalitu divadlem. Pokud ale šílené divadelní představení dodá John Galliano, pak je k mání vrchol se vším všudy.

Jaké zásadní momenty jsme zaregistrovali v nové tvorbě?

V módním kurzu zůstávají i nadále strohé geometrické linie a „sochařské“ draperie, tvarování pomocí promyšlených střihů je dokonale, až ergometricky propracované, pánský vzhled je sofi stikovaný a je protikladem ženské linie, často podpořené romantickými prvky dlouhých sukní, nabíraných krátkých sukének, volány a rozevlátou draperií. Z materiálů vítězí průsvitné voály, jemné krepy, splývavé jerseje, bavlněná plátna i jemné vlnařské kvality. Zdobnost je umírněně okázalá a nová sezona představí řadu nádherných tisků s fantazijním, geometrickým nebo květinovým námětem, často ve velkoplošných střídách, aktuální budou malířské akvarelové typy, případně nově ztvárněné srsti exotických zvířat. S barvou vysoká móda spíše šetří, bílá a smetanová, jemné pastely, rezavá, růžová, černá a temně modrá budou módními favority.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop