MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


DESIGN fenomén, který hýbe světem – výrobků

J. Částková

Design, dříve záležitost užších, odborně zaměřených skupin, se rychle dostává do popředí zájmu široké veřejnosti. Designem rozumíme vyvážený vzhled a funkci výrobků spotřebního průmyslu, ale také strojů určených k výrobě, vlakových souprav či letadel. Design bude pro nové generace jednou z priorit při výběru výrobku, ať již se jedná o kohoutek u vodovodu, vázičku jako dekoraci, stínidlo lampy, nebo o sportovní auto. V předmětech, které nás obklopují a které používáme, by měly být ideálně spojeny funkce s „krásou“! Krása je v uvozovkách proto, že její normy se v průběhu času mění.

DESIGNBLOK

– je nekonvenční prezentace designu, která se konala v Praze už po dvanácté, a to na počátku října. Designblok je obdobou akcí, kterých už můžeme po světě napočítat desítky, a k těm světovým se můžeme, alespoň co se týče zájmu, hrdě hlásit také my. Kromě velkých souborných výstavních prostor zvaných SUPERSTUDIO, jejichž místa organizátoři edici od edice takticky mění, se po dobu trvání akce otevírají obchody, studia a dále ateliéry s nábytkem, bytovými doplňky, sklem, ale také s módními oděvy v takzvaných. městských zónách, jakými jsou například Karlín, Holešovice nebo Staré Město. Superstudio bylo letos situováno do funkcionalistické budovy v Bubenské ulici v Holešovicích, která byla vyprázdněna před rekonstrukcí. Nebylo to zřejmě nejšťastnější místo, neboť v malých prostorách bývalých kanceláří a ve vybydleném zázemí se pohybovaly a proplétaly davy designu chtivých lidí a výstava neoddělila zrno od plev. Svůj prostor tu měly výtvarné střední a vysoké školy a univerzity, ateliéry a jednotlivci i zavedené fi rmy. Co se však Designbloku nedá upřít, jsou živá, mladá atmosféra a nevídaný zájem o tuto akci. V rámci Designbloku se konala i řada doprovodných akcí – jednou ryze odborných, jindy žertovných. Proběhla také celá řada workshopů a módních přehlídek. Oděvní design přestává žít pouze svým jepičím módním životem a úspěšně se řadí mezi plnohodnotné výrobky spotřební sféry.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop