MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Veletržní putování aneb Trendy pro jaro-léto a podzim-zimu 2011

Veletržní putování aneb Trendy pro jaro-léto a podzim-zimu 2011

J. Částková

PRÊT-À -PORTER

Prêt-à-Porter, veletrh dámské módní konfekce, začal v Paříži zároveň s novým školním rokem. Veletržní společnost poněkud omezila výstavní plochu, ale přidala na kvalitě, a tak se vystavovatelé vyselektovali přirozenou cestou. Veletrh byl určen sezóně příštího jara–léta a tradičně se dělil na několik tematických sekcí. Nechyběly módní přehlídky pracovního charakteru pro účastnické firmy. Byly jakýmsi průřezem nabízeného sortimentu jak na veletrhu, tak jednotlivých firem. Vedle zavedených výrobních společností nabízela své kreace i řada studií a ateliérů, v jejichž malosériové nebo kusové produkci byla patrná snaha o posunutí oděvu do oblasti novodobého oděvního designu novou střihovou formou, neobvyklými kombinace, materiálem či barvou a doplňky. To platilo ve zvýšené míře zejména pro originální doplňky, které svým stylem plně splňovaly představy o současném designu. Nedílnou tradiční součástí veletrhu bylo trendové fórum s jasně vytyčenými ideovými směry módního vývoje. Tentokrát byla pro sezonu jaro–léto 2011 určena tři témata.

ON/OF – technická romantika

Celkový vzhled se inspiruje surrealismem, ten je však prezentován v sofi stikované formě. Oděvní kreace preferují ostré, až destrukční střihové konstrukce, umělecky ztvárněné materiály s omakem druhé kůže a lamé efekty. Leginy jsou vhodným doplňkem modelů, právě tak jako hi-tech lakované boty. V takto laděném oděvu jsme připraveni ponořit se do digitální fixe i do romantického snu.

MAKE UP – mystické nálady

Téma je velmi teatrální, s temnými siluetami a blyštivými doplňky. Upnuté střihy modelují siluetu do sochařských forem. Typické budou krajkové korzety, výšivky s glitry i krajkové ozdoby na obuvi – tedy vše, co se má objevit na jevišti velké módní divadelní show.

(H2) ZERO CARBONE – eco poezie

Ekologicky laděné téma, které preferuje materiály na bázi přírody – hedvábí, vl nu, organickou bavlnu a len. Charakteristické budou čisté, barevné přírodní kombinace – a přímé až strohé střihové linie – a patrná bude také inspirace pracovními oděvy. Toto módní dobrodružství si libuje v jednoduchých tkaninách, které jsou však upraveny pro ochranu před deštěm a nepříznivými povětrnostními vlivy skandinávských lesů a norských pláží.

WHO’S NEXT – PREMIÉRE CLASSE

Jeden z mnohých paralelních veletrhů se při Prêt-à-Porter soustřeďuje na mladou, malosériovou, sportovní módu a značkové streetstylové a outdoorové oděvy, doplňky a bižuterii. Je to živá akce nejen s obchodní atmosférou. Tanec a hudba jsou její nedílnou součástí právě tak jako přehlídka, kterou si nikdo z návštěvníků nenechá ujít. Divadelní a taneční show je plně v rukou profesionálních choreografů a tanečníků, móda je tu tak trochu druhořadou záležitostí. Tentokrát byly využity jezdicí schody v hale, které se přeměnily v živou kulisu tohoto představení, plného tanečních kreací a ironie. Jedna část zmíněné výstavy byla věnována sportu, jeans a street módě a tematickým kolekcím pro vyhraněné zájmové skupiny, které uctívají dobové i současné ikony. Vedle této tematiky stály kolekce módních oděvů jednotlivých ateliérů a byly lahůdkou pro odborníky. Ucelené a promyšlené, přesně do sebe zapadající oděvní celky s možností kombinací a odlehčeného vrstvení byly vytvořeny z luxusních materiálů lehkých jako dech, splývavých pletenin a přírodních lnů či bavln. Sofi stikované střihové konstrukce, nápadité detaily, dokonalé barevné kombinace a nadčasové, a přesto velmi civilní kolekce udávají jeden ze směrů do dalších sezon.

PREMIÉRE VISION – Paříž

Vytváří platformu pro nejnovější nabídku a inspiraci z oblasti barev, materiálů a tisků. Tato výstava je samozřejmě o sezonu napřed a naznačuje módní trendy budoucnosti. Materiály jsou také jednou z prvních inspirací pro oděvní tvůrce. V Paříži tak začíná dlouhá cesta k jepičímu životu módy. Šlo tu o sezonu podzim–zima 2010/2011 a představily se první vize, nápady a také první důležitý výběr z obří nabídky výrobců tkanin, pletenin, tisků a hig-tech textilií. Náznaky oživení ekonomiky v textilním a oděvním průmyslu byly patrné z velkého zájmu zúčastněných vystavovatelů i obchodníků. Současná snaha výrobců je přinést kvalitu, funkci a krásu. Ideální je vyvážený poměr těchto složek, ale zdobnost a funkce se přelívají podle typu výrobků a finálního účelu. Kvalita je tady normou.

Trendy podle Premiére vision pro podzim– zima 2011/2012:

SEDUCTION – SVÁDĚNÍ

Vesmír fantazie
V tématu se objeví soulad mezi minimalistickým efektem a okázalou realitou. Zima bude plná svádění s jemným, ale vždy provokativním šarmem. Téma se vyznačuje unikátním spojením fantazie a elegance. Tkaniny budou mít hedvábný omak a budou příjemné na dotek. Pleteniny budou lehké, splývavé nebo teplé a měkké. Dekorativnost je vítaným prvkem, aktuální budou jednobarevné krajky, opulentní výšivky, žakárové vzory a tisky, které jsou extravagantní. Vzory se soustředí na drobné náměty, fantazijní vzory a grafi cké a geometrické abstrakce. Barvy – temně modrá, světle šedá, béžová, červená, hnědá a zelená, fréziová a šedomodrá.

PULSATION – IMPULSY

Vesmír sportovních výkonů a techniky
Materiály pro tuto skupinu budou funkční a funkce bude mít vyšší hodnotu než vizuální efekt. Důležité budou syntetické hig-tech typy s ochrannými parametry, pozadu nezůstanou ani přírodní produkty – vlna a vlněné směsi s příznačnou měkkostí a tepelně izolačními vlastnostmi. Bavlny s vlasovou úpravou, dále manšestry a samety s příjemnou měkkostí. Výjimečné už nebudou ani inteligentní materiály s pamětí a termoregulací. Barvy: grafi tově šedá, hnědá, temně modrá, jasně červená, žlutá a temně zelená.

RELAXACE

vesmír pro casual, sport a jeans
Skupina materiálů pro aktivní odpočinek, sportování i lenošení. Pohodlí a funkce jsou na prvním místě, žádaná je tady i retro nálada či patina a autenticita. Důležité budou bavlněné samety, dyftýny, flanely s finálními úpravami, jako je broušení či česání – vše, co přidá měkkost a patinu. Oprané efekty denimových i typů, vlněné fl anely, meltony, saxony, bavlny s přidaným efektem olejového či pogumovaného efektu – to vše bude těmi správnými typy. Barvy: koksová, černá, lahvově zelená, stříbřitá, skořápková, khaki, modrá a cihlová.

DISTINCTION – VÝJIMEČ- NOST

Vesmír pro eleganci
Klasika a tradice se přesouvají do neformální, a přece elegantní casual sféry. Tradiční typy tkanin jsou oprány a opatřeny efektem opotřebování. Často jsou v měkkém nebo stresovém provedení. Jsou využity nejluxusnější vlákenné komponenty, jako jsou kašmír, merino vlna, mohér, angora a jemná bavlna. Vedle klasických anglických vzorů jsou znovu objeveny tartany, odlehčené dubly nebo výrazné vazební struktury a tvídy. Tkaniny i pleteniny mohou mít přes svou velmi luxusní povahu venkovský „hrubý“ vzhled. Barvy: černá, temná hnědá a šedá, modrá a červená, světle šedá.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop