MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Dámská móda - podzim-zima 2010/2011

Dámská móda - podzim-zima 2010/2011

J. Částková

První dva tři měsíce nového roku jsou ve znamení módních aktivit. V této době proběhnou téměř všechny veletrhy módní konfekce, materiálů a doplňků. Odstartuje také velkolepá prezentace vysoké módy. V průběhu takzvaných TÝDNŮ MÓDY, které se v současnosti odehrávají v mnohých významných metropolích světa, představí své ideové kreace a názor všichni, kteří v tomto mini – maxi světě něco znamenají nebo mají ambice dosáhnout vrcholu. Přehlídky půlročních autorských prací mají silný vliv na další módní dění. Je to jakási kontrola z „vrchních“ pater, která v průběhu dalších sezon ovlivní tvorbu konfekce, ale také podpoří, případně zavrhne dlouhotrvající mravenčí práci vývojových center, která s velkým předstihem určují módní trendy. Tento ping-pong kreativních, stylových a funkčních impulzů se v konečné fázi sjednotí a vykročí shodným směrem, který nazýváme módními styly a trendy.

Ačkoliv jsou v současnosti do mediálně zajímavého světa vrcholné módy zapojena mnohá významná města z celého světa, prim stále hrají ta dvě tradiční, kde vzniká nejvíce impulsů a kde se tvoří móda na té nejvyšší úrovni. Haute Couture a italská módní kreativita staví Paříž a Miláno na vrchol módního Olympu. Spojuje se tu cit pro materiál, vysoká řemeslná dovednost a tradice oděvní tvorby.

Trendy, které vyplynuly z přehlídek

Barvy

Módní prognózy sice obecně hovoří o barevné explozi, významní tvůrci se přesto často vyhýbají práci s barvou a soustřeďují se na jistotu kvality materiálů v široké škále neutrálů, mezi nimiž jsou zahrnuty řady všech sytostí šedých a béžových odstínů i neopomenutelná klasika černé a bílá barvy. Dále se objevila řada jemných pastelových tónů – tělových odstínů narůžovělé barvy, smetanová, lomená bílá, šedomodrá, zelenkavá a lila fialová. Z výrazných barev, které jsou někdy podpořeny hedvábným leskem, jindy jsou ztlumeny strukturou povrchu materiálů, dominovaly barevné odstíny cyklámen, jasně červená, zářivě modrá, trávově zelená, lomená oranžová, fialová a vínově červená barva. Efekty kovového lesku, třpytu krystalů, aplikace, výšivky, štrasy atd. vynikly na večerních velkých toaletách i na společenských šatech.

Materiály

Tvůrci zvolili očividně výběr z nejvyšších kvalit vlněných kategorií, vlasové typy, struktury, velury, flauše, tvídy, klasické typy materiálů. Dále hedvábné šifony, splývavé žerzeje, přírodní materiály i směsové kvality.

Pleteniny

Došlo k výraznému oživení trendů v této oblasti – dominují štíhlé kardigany, zabalovací krátké pulovry, tematika folklorních norských žakárových vzorů, doplňky vzorových punčoch, šál a plédů, nadkolenek a návleků.

Siluety

Převažuje štíhlá až subtilní silueta se zvýrazněnou pasovou linií, poněkud širšími, oblými rameny, krátkou sukní nad kolena, rovnými až širokými kalhotami, popřípadě kalhotami zasunutými do kotníčkových bot. Objevuje se náznak záměrného objemu, především v kreacích inspirovaných vojenskými plášti či pletenými pulovry sportovního nebo folklorního charakteru.

Styly

Objevují se styly od elegantního chic (40. až 50. léta) přes romantiku volánků, sportovního a novodobého zvrstvení až po designovou texturaci a stylizaci.

Styling

Převládá dokonalá vizáž s doplňkovými elementy malých kloboučků, mašlí a bambulí, šál, nadkolenek, obuvi a kabel – vším, co dotváří jednotný styl.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop