MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Kuriozity - Kaskády, Turecké rošády, Malované tvary, Opletená-popletená

Kuriozity - Kaskády, Turecké rošády, Malované tvary, Opletená-popletená

J. Částková

Kaskády

Několikanásobné volány, které začínají už v horní partii dámského oděvu, jsou jistě velmi působivým tvarovým efektem. Vytvářejí kaskády zvoncovitého charakteru, které jsou efektním tvarovým prvkem – zejména pro dámské dlouhé šaty společenského charakteru. Někdy ale trochu zplihnou a nápadně připomínají opuštěný svěšený slunečník.

Turecké rošády

Nic nového pod sluncem, kalhoty se spuštěným sedem jsou sice etnickým prvkem, ale právě ony se do módy dostávají velmi snadno díky svému netradičnímu tvaru, barvě či vzoru. Móda v nich hledá nové inspirace. Kalhoty s nízko položeným rozkrokem jsou nepochybně v dané lokalitě pohodlné, s větracím efektem, oproti suknicím či dlouhým košilím, které mohou v neblahém okamžiku odhalit intimní partie nositele. Móda si tady vybrala tradici netradiční – dlouhé nohavice jsou ukončeny manžetou na kotnících (něco na způsob pout) – a o rozkroku tu řeč být asi nemusí. Musíme pouze doufat, že dáma má dost prostoru k tomu, aby mohla vyjít do schodů, nebo že do schodů vůbec nepoleze. Obdobný model je pletený, s řadou vzorových otvůrků určených k větrání majitelky.

Malované tvary

Je libo vestička, velký výstřih, nebo sada tisíce knofl íčků, krajkový límec nebo fi ží? Zdobné prvky jsou zpracovatelsky i fi nančně náročné. Proč si tedy neulehčit práci? Pánové mají vestičky a detaily i švy – a knofl íky jsou natištěné. Efekt je tu dvojí – nápad nového designu a jednoduché řešení. Mimochodem vestičky opět přicházejí do módy, a to i pro dámy!

Opletená - popletená?

Pletení je z hlediska možností nepřekonatelné. Umí jak mini-, tak maxi očka, dokáže vytvořit jakékoliv plošné, ale také 3D útvary, umí podpořit, zdůraznit tu kterou část lidské fi gury, uplete jakoukoliv kombinaci vazeb a vzorů. Jen to rozsáhlý fond technických dovedností, dnes navíc podpořený digitální technologií. Snímek je pochopitelně nadsázkou, která oplétá fi guru svazkem přízí silným jako lano – a očka jsou již více než obří. Tak velká, že opletená dáma z toho musí být i celá popletená.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop