MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


14 klenotů v srdci Evropy

14 klenotů v srdci Evropy

Čtrnáct vybraných středních škol a učilišť se zaměřením na oděvní tvorbu a příbuzné obory se – ve funkci zástupců jednotlivých krajů České republiky – zapojilo do soutěže na podporu řemeslné výroby. Jejich úkolem bylo vytvořit jeden výpravný večerní model, který by charakterizoval kraj, který reprezentuje. Cílem projektu bylo povzbuzení zájmu návštěvníků o řemeslnou výrobu a zároveň jejího zájmu o region, ve kterém školy působí. Záštitu nad projektem převzaly Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a dále Asociace krajů České republiky spolu s agenturou Czech Tourism. Březnovým vyvrcholením soutěže byl společenský večer v prostorách Rezidence primátora hlavního města Prahy s vyhlášením výsledků soutěže.

OBLEČTE PRAHU, „KLENOT“ Evropy

Tento projekt byl pražskou součástí v rámci projektu Řemeslo žije, o kterém již byla řeč.
Školy s výtvarně a řemeslně oděvním zaměřením se snažily o výpravné kostýmy. Vytvořily téměř divadelní kreace s nejrůznější regionální symbolikou, někdy až dojímavě vtipnou – to když škola z Třeboně svůj model ozdobně pošila kapřími šupinami. Nic proti tvorbě studentů, ti se učí. Soutěž byla dobrou propagací školy, ale některé modely byly přece jenom tak trochu ve smyslu stylového chaosu. Nicméně vyhrál model Prahy, na jehož tvorbě se podílely studentky Vyšší odborné a návrhářské školy z pražských Holešovic pod vedením MgA. Evy Vontorové, který sice neoplýval složitým členěním, ale aplikovanými efekty s citlivě stylizovanou historickou architekturou, které dominoval Pražský hrad, jenž působil skvostně. Tlumenou kombinaci černo- šedo-bílé barevnosti se zlatými a lesklými efekty decentně doplňovaly odlesky krystalů od fi rmy Swarovski. Součástmi modelu byly také klobouček, stříbrné šperky a vysoké boty – vše vytvořené studenty. Pravidlo, že „méně mnohdy znamená více“, se tady potvrdilo beze zbytku.
Široká veřejnost měla možnost vidět přehlídku kreací během soutěže krásy v přímém televizním přenosu.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop