MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Čtvrtletní zisk firmy Nike vzrostl díky zlepšení tržeb na dvojnásobek

zdroj: čtk

Zisk největšího světového výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike se ve fi remním třetím čtvrtletí do konce února zvýšil na více než dvojnásobných 496 milionů USD (9,2 miliardy korun) z 244 milionů USD před rokem, a překonal tak očekávání. K nárůstu ziskovosti přispělo oživení tržeb na většině světových trhů spolu s menším objemem výprodejů. Před rokem musela společnost Nike kvůli akvizici fi rmy Umbro odepsat z provozního zisku 241 milionů dolarů – a bez započítání tohoto nákladu by byl nynější zisk vyšší jen o dvě procenta. Zisk na akcii dosáhl 1,01 dolaru, což bylo 12 centů nad průměrným odhadem analytiků. Akcie fi rmy v elektronickém obchodování po uzavření newyorské burzy vzrostly o více než tři procenta. Tržby fi rmy Nike se zvýšily o sedm procent na 4,67 miliardy dolarů. Po odečtení pohybu směnných kurzů byly tržby vyšší o dvě procenta. Na klíčových trzích USA a západní Evropy rostly tržby v řádu jednotek procent, výrazněji však sílily v Číně a na dalších rozvojových trzích. Klesaly naopak v Japonsku a v jiných částech Evropy.
Nike nyní chystá posílení investic do marketingu v souvislosti s nadcházejícím mistrovstvím světa ve fotbalu. Firma předpokládá, že tržby se po slabém roce 2009 v letošním roce zdvihnou.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop