MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Zlínská univerzita se má podílet na vývoji revoluční dětské obuvi

zdroj: čtk

Zlínští vysokoškoláci se zřejmě budou podílet na vývoji revoluční dětské obuvi. Ateliér designu obuvi Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně navázal spolupráci s novozélandskou designérkou Angelou Roperovou, která chce na projekt získat dotaci od novozélandské vlády. Sdělila to vedoucí ateliéru Jana Buchová. V čem budou boty unikátní, však zatím neupřesnila. Doplnila, že mezi hlavní chyby výrobců stále patří například špatné tvary kopyt a nevhodně použitý materiál. „Novozélandská vláda má program Better By Design, který podporuje novozélandské firmy, aby vytvořily produkt, který bude lídrem pro daný sektor na světě, a ne pouze v jejich zemi. Nabízí spolupráci při propagaci i financování,“ upřesnila Buchová. Na Novém Zélandu není univerzita, která by nabízela obor design obuvi či technologie obuvi. „Znalosti, které máme tady ve Zlíně, jsou pro ni neuvěřitelné. Je omámena i baťovským fenoménem a tím, jak hluboké znalosti tady studenti v tomto oboru mají,“ podotkla Buchová.
Tým expertů bude mít za úkol vytvoření ve všech směrech zcela nového typu dětské obuvi. Začne nově skenovat dětské nohy a podle výsledků vytvoří zcela nové kopyto a navrhne nový svršek. Konečný produkt by se pak mohl vyrábět ve Zlíně. „Úžasné přitom je, že by to nebyl produkt z Číny, ale z centrální Evropy,“ poznamenala vedoucí ateliéru.
Při vytváření revoluční dětské obuvi mají pomoci například nové 3D skenery či moderní komunikační technologie. „Můžeme testovat děti z Nového Zélandu nebo z Číny. A data můžeme dát dohromady tady v Česku,“ doplnila.
Výrobců dětské obuvi v tuzemsku se hospodářská krize zatím zásadně nedotkla. Podle Vlasty Mayerové z České obuvnické a kožedělné asociace patří mezi hlavní důvody populačně silné ročníky rodičů a to, že rodiče více dbají o zdraví svých dětí a kupují jim kvalitní obuv. Konkurenceschopnost firem podle ní posiluje i povinná atestace dětské obuvi, která z finančních důvodů odrazuje řadu dovozců. Zdravotním problémům dětí způsobeným nošením nevhodné obuvi rodiče nejlépe předejdou, když budou chodit do obchodu, kde jim zaměstnanci odborně poradí. Musejí ale počítat s tím,

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop