MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Semilská textilka Hybler propouští většinu svých pracovníků

zdroj: čtk

Semilská textilní společnost Hybler oznámila hromadné propouštění. Výpověď by mělo dostat zhruba 70 pracovníků úpravny v Jablonci nad Jizerou a asi 30 dalších lidí z textilky v Semilech – to je většina pracovníků výrobních podniků. Ve fi rmě zůstane jen několik desítek lidí, kteří zajišťují hlavně obchodní činnost. Už před rokem fi rma uzavřela vlastní tkalcovnu a režné zboží od té doby nakupuje.
Hybler textil se specializuje na výrobu lůžkovin, dětských plen, potiskovaných tkanin, ručníků a netkaného textilu. Je součástí skupiny Hybler Group, která vznikla v 90. letech minulého století při privatizaci bavlnářského podniku Kolora. Tehdy podnik zaměstnával kolem 1100 lidí, koncem 90. let ale prošel restrukturalizací, soustředil výrobu do velkých závodů v Semilech, Jablonci nad Jizerou, v Železném Brodě a v Přepeří u Turnova a počet zaměstnanců se postupně snižoval. V současné době má už podnik výrobní závody pouze v Jablonci a Semilech, avšak ty chce uzavřít.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop