MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Módní rok startují pánové

Módní rok startují pánové

J. Částková

Už je to tak, tvůrci pánské módy si volna kolem konce roku moc neužijí, finišují s kolekcemi a prezentacemi, které nesou na trh hned v první polovině nového roku. Začíná veletrh Pitti Immagine Uomo ve Florencii a týden přehlídek na stejné téma v Miláně. Obě akce jsou určeny pro sezonu podzim/zima 2010–2011. Dámy si dají ještě na čas, aby se mohly objevit v plné kráse o trochu později.

Ale k veletrhu. Zatímco střední část Evropy se halila do bílého hávu a zápolila se sněžnými přívaly, Florencie zažila čtyři slunné dny – a potom se i na vážnou módu kouká veseleji. Výstava byla rozsáhlá a naplněná k prasknutí, ale marná sláva, někteří velcí výrobci tady přece jenom chyběli. „Veletrh musí pružně reagovat na změny trhu,“ prohlásil ředitel veletržní společnosti Raff aelo Napoleone. A má pravdu. Požadavky spotřebitelů se pozvolna mění – a výrobci na ně, chtě nechtě, musí reagovat. A jak se nám tedy pánská móda za poslední období změnila? Tradice a klasika jsou poněkud potlačeny a pánská móda se soustřeďuje především na velmi uvolněný styl, který ocsiluje mezi casual, outdoorovými oděvy, uvolněnou mladou módou ulice, sportovními náladami a avantgardními oděvními typy. Velkou roli v módním výrazu hrají nepřehlédnutelná kvalita, retro nálady, sofi stikované a nápadité detaily, barevné kombinace, ale především skladba oděvních součástí a doplňků. Pánská móda zůstává nadále štíhlá, objevují se prvky účelného vrstvení a funkce je určující složkou. Pánské oděvy si v uplynulém období nalezly optimální formy, které lze jen těžko změnit, a přesto výrobci s malými obměnami každý rok přicházejí. Tentokrát měla některá saka velmi úzké klopy a malinký límec, košile zase pro změnu mají vyšší podlímcovou část, jinak se vývoj soustředí na zpracování, kvalitu materiálů a řešení detailů. Značka se ctí a doplňky jsou esteticky hodnotné. Výsledkem je jakási zjemnělá dokonalost často s „drsným“ chlapským retro podtextem. Na molech vyššího stupínku módní tvorby je to však trochu jinak. Tam se hledají nové formy a výrazy, kombinují se střihy i materiály a barvy, aby se celek či detaily jako inspirační zdroj a nápady posléze přetavily do běžných pánských šatníků.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop