MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Quelle: Díky novému majiteli zachováme většinu pracovních míst

zdroj ČTK

Česká pobočka zásilkového obchodu Quelle díky novému majiteli, kterým se stala skupina Halens Group, bude moci zachovat většinu z 215 pracovních míst.
ČTK to sdělila Kamila Vlasáková z české společnosti Quelle, která však nevyloučila případné snížení počtu zaměstnanců o deset až patnáct procent. Zásilkový obchod, který sídlí v Hradci Králové, pokračuje v obchodní činnosti pod novým jménem Halens. Skupina Halens Group, která podniká v zásilkovém a internetovém obchodě ve Švédsku, Norsku, Finsku, Lotyšsku a v Estonsku, oznámila nákup české pobočky Quelle 21. ledna. Quelle bylo součástí zásilkové divize zkrachovalé německé maloobchodní společnosti Arcandor a skupina Halens Group nyní koupila i jeho pobočky v Polsku, na Slovensku a v Estonsku včetně aktivit v Litvě a v Lotyšsku.
Zpráva o akvizici přišla v době, kdy česká pobočka Quelle preventivně oznámila úřadu práce v Hradci Králové hromadné propuštění. Všech 215 zaměstnanců by zřejmě mohlo přijít o práci, pokud by fi rma nezískala investora a musela by kvůli tomu uzavřít podnik v hradecké čtvrti Březhrad.
„Získání nového majitele umožní společnosti Quelle zachovat většinu z 215 pracovních míst. V rámci pozitivního dopadu synergických efektů, vyplývajících z integrace společnosti Quelle do procesních struktury nového majitele, a současné všeobecné ekonomické situace v ČR může dojít k optimalizaci počtu zaměstnanců maximálně v rozsahu deset až patnácti procent,“ uvedla Vlasáková.
Akvizice zahrnuje stoprocentní podíl v dceřiných společnostech Quelle a na majetku v každé ze zemí, v nichž tyto pobočky působí. Práva k používání portfolia značek společnosti Quelle na uvedených trzích však již dříve získala fi rma Otto Group, a tak nejsou součástí této transakce. Konkurzní správce fi rmy Arcandor se loni v říjnu rozhodl po více než 80 letech uzavřít německou divizi zásilkového obchodu Quelle, protože se mu nepodařilo nalézt investora. Zahraniční aktivity fi rmy, včetně ČR, však zůstaly v provozu a správce hledal investory, kteří by je koupili.
Quelle v ČR v hospodářském roce 2008, který skončil v září roku 2008, vykázalo tržby 1,8 miliardy korun a zisk 70,4 milionu korun. Na předloňském žebříčku největších obchodníků s textilem připadlo Quelle čtvrté místo za obchody Tesco, New Yorker a H&M.
Společnost Halens byla založena v roce 1949 a tato skupina nyní působí v sedmi zemích pod značkami Halens, Cellbes a Bubbleroom. Letos budou tyto značky uvedeny také na ruský trh a firma je nabídne i v České republice. Halens Group má 300 zaměstnanců a její obrat činí 120 milionů eur (zhruba 3,1 miliardy korun).

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop