MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Ze života jedné školy

Ze života jedné školy

J. Částková

V předvánoční době je to samý shon, každý něco dohání – a většinou jsme všichni dohnáni do kouta. A tak je velice milé každé pozastavení a klidné kulturní obohacení. Takové se dostavilo v prosinci v reprezentativních prostorách primátora Hlavního města Prahy na Mariánském náměstí. Zachovalý styl Art Deco v interiérech a jejich vybavení, se všemi úžasnými detaily, vytvořily kulisu módní přehlídky Vyšší odborné školy oděvního návrhářství z pražských Holešovic. Modely byly pracné, střihově zdařile vymyšlené, s vysokou známkou tvůrčího potenciálu. Přehlídka měla velký divácký úspěch.
Není divu, vždyť tato škola neponechá nic náhodě a již delší dobu v tichosti buduje ve svých útrobách špičkové pracoviště pro oděvní tvorbu, které bylo ke konci roku dokončeno. V odborné učebně pro výuku je kromě běžných počítačů nainstalováno i několik zařízení, která tvoří kompletní systém pro oděvní tvorbu. Pro výuku konstrukcí oděvních střihů mají studenti k dispozici programy CAD systému a jako jediná v republice vlastní škola nejmodernější program Grafis V 10 pro tvorbu střihů, interaktivní modelaci, stupňování, švové přídavky, polohování nebo tisk střihů v měřítku 1:1 ve standardních i individuálních velikostech. To ale není všechno. Škola používá i nejmodernější zařízení systému NScan – široký skener, fotoaparát, program pro digitalizaci, úpravu a export střihových dílů. Pro tisk střihů a barevné grafiky je navíc k dispozici velkoformátová barevná tiskárna. V programech Kaledo společnosti Lectra mohou studenti vytvářet vlastní návrhy na tkaniny, pleteniny a tisky. Možnost tisku vzorů na textil je až do šířky 900 milimetrů.
Nekonečné a moderní možnosti výuky ve škole jsou pozitivní zkušeností pro každého studenta. Budeme jim však přát hlavně uplatnění v oboru – budou k tomu jistě mít všechny předpoklady včetně zkušeností s technikou, o které se mnohým tuzemským firmám může jen zdát. Výsledky své práce koneckonců předvedli už na své předvánoční přehlídce.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop