MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Kenvelo Czech Republic loni zvýšilo ztrátu na 245 milionů korun

zdroj ČTK

Společnost Kenvelo Czech Republic, která v Česku provozuje zhruba pět desítek obchodů s oděvy, zvýšila ztrátu z 22,8 milionu korun z roku 2007 na loňských 244,6 milionu korun. Firmě Kenvelo Czech Republic loni klesly tržby, a to o 229 milionů korun na 1,783 miliardy korun. ČTK dnes informaci získala z výroční zprávy společnosti Kenvelo Czech Republic, která patří mezi deset největších tuzemských prodejců textilu a letos zahájila restrukturalizaci, aby zlepšila svoji fi nanční situaci.
Kenvelo Czech Republic vlastní síť stejnojmenných obchodů od ledna 2007, kdy získalo odštěpný závod, založený v roce 2006 ztrátovou fi rmou Kenvelo CZ. Na odštěpný závod byla předtím převedena většina aktiv Kenvela CZ. Rozhodující podíl v Kenvelu Czech Republic poté Kenvelo CZ prodalo lucemburské společnosti Kwear Holding.
Kenvelo CZ tehdy zároveň snížilo svůj základní kapitál o 369,8 milionu korun na 200 000 korun a výtěžek použilo na úhradu ztrát z minulých let.
Nyní fi rmu Kenvelo Czech Republic kvůli ztrátovému hospodaření čeká podobná restrukturalizace, přičemž její vedení nevylučuje ani vstup zahraničního investora do některých obchodních aktivit fi rmy. „V rámci restrukturalizace dojde k oddělení části portfolia nájemních smluv a s tím souvisejícího majetku, závazků a části zaměstnanců do samostatné společnosti, což je podmínkou významného posílení provozního kapitálu, nezbytného k dalšímu rozvoji podnikání formou skupinových i externích investic,“ stojí ve výroční zprávě Kenvela Czech Republic, které letos na podzim založilo nový odštěpný závod.
Piofrancesco Borghetti, spolumajitel Kenvela, v listopadu řekl, že fi rma zatím neplánuje další rozšiřování řetězce prodejen. Naopak nevyloučil, že některé nerentabilní prodejny Kenvelo zavře. „Nemá smysl rozšiřovat síť prodejen, pokud ta stávající není perfektní. Chceme proto nejprve zlepšit stávající síť obchodů a některé prodejny možná zavřeme,“ uvedl Borghetti. Kenvelo podle něj nabídku zboží ve svých prodejnách zároveň více přizpůsobí požadavkům zákazníků. „Chceme konkurovat takovým top značkám, jako je H&M, Zara či New Yorker,“ podotkl. Společnost Kenvelo Czech Republic má v Česku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a na Slovensku celkem 186 prodejen. „Do tří let chceme mít vedoucí pozici na trhu ve střední a východní Evropě,“ podotkl Borghetti. Kenvelo prostřednictvím franšíz či velkoobchodů působí také v Rusku, Bělorusku, Litvě, Albánii, v Moldávii, na Maltě a na Ukrajině.
Zakladatel obchodů s oděvy Kenvelo Dani Himi, který pochází z Izraele, ukončil svoji majetkovou účast v Kenvelu v roce 2005. Podíl Himiho a jeho bratrance tehdy koupila společnost Sefran Finance italského podnikatele Borghettiho. „Už je to (Kenvelo) italská společnost,“ prohlásil Borghetti. Noví majitelé Kenvela po převzetí fi rmy ustoupili od ambiciózního plánu podnikatele Himiho mít v Evropě do roku 2015 tisícovku prodejen Kenvelo.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop