MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Očištěné tržby Marks & Spencer v Británii poprvé za dva roky rostly

zdroj ČTK

Britský prodejce oděvů Marks & Spencer zaznamenal ve třetím fi skálním čtvrtletí první růst očištěných tržeb v Británii za více než dva roky. Firma však rovněž varovala, že její výhled na rok 2010 zůstává nejistý. Tržby v britských obchodech otevřených nejméně rok se za třináct týdnů do 26. prosince zvýšily o 0,8 procenta, zaostaly však za odhady analytiků, kteří počítali v průměru s růstem o 1,2 procenta. Firma rovněž upozornila na to, že předloňské předvánoční období zahrnovalo navíc jeden den povánočního prodeje. Po úpravě o počet dní tak tržby vzrostly o téměř dvě procenta. M&S naposledy zaznamenal růst očištěných tržeb ve druhém fi skálním čtvrtletí roku 2007/2008.
„Očekáváme, že obchodní podmínky v nadcházejícím roce zůstanou obtížné kvůli pokračující ekonomické nejistotě,“ uvedl Stuart Rose, předseda představenstva společnosti. Podobně obezřetně se v úterý vyjádřila i konkurenční firma Next.
M&S má v Británii více než 650 obchodů a dalších 300 ve zhruba 40 zemích světa, včetně České republiky. Kromě oděvů prodává také vybavení pro domácnost a potraviny. Společnost upřesnila, že očištěné tržby z prodeje oděvů a zboží pro domácnost stouply v Británii o 1,2 procenta a u potravin o 0,4 procenta. Zahraniční tržby se zvýšily o šest procent. Tržby z prodeje přes internet vzrostly o 32 procent.
Britské maloobchodní společnosti se vyrovnaly s recesí lépe, než velká část analytiků s obavami očekávala. Pomohly jim k tomu nižší náklady a pozitivní vliv poklesu úrokových sazeb na výdaje spotřebitelů. Ekonomové však varují, že kvůli snaze vlády udržet pod kontrolou zadluženost daně porostou a veřejné výdaje se sníží. To by se mohlo v letošním roce negativně promítnout do důvěry spotřebitelů, napsaly agentury AP a Reuters.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop