MAXI fashion
Jediný bezplatný odborný magazín pro obchodníky z oblasti módy v ČR a SR


Jitex pokračuje ve výrobě a hledá strategického investora

zdroj ČTK

Věřitelé textilní společnosti Jitex z Písku, která je od loňského listopadu v konkurzu, v lednu odsouhlasili pokračování ve výrobě, která byla původně přislíbena pouze do konce loňského roku. Zároveň fi rma zahájila hledání strategického investora, který má přinést peníze do tohoto zadluženého tradičního výrobce pletené konfekce. V pondělním vydání o tom informuje týdeník Profi t. „Zatím bude (Jitex) dál vyrábět a bude se hledat někdo, kdo by převzal výrobu i zaměstnance,“ uvedl insolvenční správce Štěpán Bláha. Jitex podle Profi tu již údajně registruje zájem ze strany investorů. „Jednání probíhají, výsledek však zatím nelze předjímat,“ řekl týdeníku výkonný ředitel podniku Radek Slavíček.
Jitex podle něj zatím může vyrábět minimálně do konce března. „Kapacity na leden máme v této chvíli vytíženy, v prvním čtvrtletí nepředpokládáme problémy s jejich naplněním,“ podotkl Slavíček.
Společnost Jitex nyní dává práci 96 zaměstnancům. Závazky Jitexu vůči věřitelům činí 47,7 milionu korun, přičemž další pohledávky mohou ještě přihlásit. „Hodnota majetku moc velká není. Jsou tam sice zásoby za 20 milionů korun, ale prodejnost bude 25 až 30 procent, protože se jedná o staré zásoby,“ řekl již dříve Bláha.

Inzerce

Velkoobchodní centrum módy na internetu Doplňky - kontaktní čočky
Krajkové tetování
Módní tetování
vybavení prodejen
Najväčšie výhody podnikania na internete
Účesy | Tisíce účesů, módní střihy, svatební, společenské: účesy pro polodlouhé vlasy, účesy pro krátké vlasy | happyhair.sk | HappyHairShop